Amsterdam a Paříž by měl do roku 2021 spojovat Hyperloop

Amsterdam a Paříž by měl do roku 2021 spojovat Hyperloop

Nizozemský tým z Delft University of Technology, který letos zvítězil v soutěž Hyperloop Pod Competition pořádané společností Space-X, má velké plány. Do roku 2021 by chtěl vybudovat Hyperloop spojující Amsterdam a Paříž. Na dotyčném projektu by se měl podílet také startup Hardt Global Mobility, Nizozemské železnice (NS) a stavební firma BAM.

Prvním krokem bude vytvoření třicetimetrové testovací trubice. „V tomto zařízení budeme zkoušet všechny systémy, které nevyžadují vysokou rychlost,“ uvedl Tim Houter z Hardt v rozhovoru pro agenturu Reuters.

„Takže lze přemýšlet o levitačním systému a také pohonném systému, ale důležité je, že všechny bezpečnostní systémy budou testovány v tomto zařízení,“ dodal.

Z dostupných informací plyne, že na tuto fázi se již podařilo sehnat finanční prostředky – celkem 675 000 USD. Další peníze budou zapotřebí na vysokorychlostní testovací „potrubí“, které by mělo být hotové nejpozději v roce 2019.

Připomeňme, že Hyperloop, jehož duchovním otcem je známý vizionář Elon Musk, by měl umožnit přepravu nákladů i lidí rychlostí přibližně 1126 km/hod. Na dalších Hyperloopech se v současné době pracuje v Kanadě, Los Angeles a Dubaji. Aktivně se o technologii zajímá i Brno.

Zdroj: Reuters, Foto: Hardt Global Mobility

Témata článku: Budoucnost, Technologie, Elon Musk, SpaceX, Doprava, Hyperloop, Testovací dráha, Reuters, Delft, Space X, Foto soutěž 2016, Známý vizionář, Hyperloop One, Netherlands, Elon, Bezpečnostní systém, Společnost spacex, Technologie Hyperloop, TomTom One, Km/hod

31 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Protonic 6. 6. 2017 13:29:31
    Zatím jsem nenašel nikde vysvětlení jak chtějí dosáhnout a udržet tak...
  • jozka2000 5. 6. 2017 14:32:42
    A nemelo by to vest pod zemi? V ramci vize dostat dopravu ve mestech pod...
  • Roman Meidl 4. 6. 2017 13:26:03
    Ideálně vybraná města. K rychlému přesunu teroristů skvělé řešení..