Apple Watch mají nejpřesnější měření tepu a spálených kalorií, ukázal nový výzkum

Apple Watch mají nejpřesnější měření tepu a spálených kalorií, ukázal nový výzkum

Apple se již v minulosti chlubil, že použité senzory a algoritmy v chytrých hodinkách Watch patří mezi špičku a nyní se objevil další nezávislý výzkum z univerzity ve Stanfordu, který to potvrzuje.

Test zahrnoval 60 lidí ((31 žen, 29 mužů), kterým se pomocí profesionálních nástrojů měřil tep (EKG) a také spálené kalorie (kalorimetrie, oxid uhličitý při dýchání). Vědci tak měli přesná data, podle kterých porovnávaly naměřené výsledky z chytrých hodinek.

Testu se účastnily chytré hodinky od různých výrobců – Apple Watch, Basis Peak, Fitbit Surge, Microsoft Band, PulseOn, Mio Alpha 2 a Samsung Gear S2. Měření rovněž probíhalo za různých podmínek – chůze, běh a jízda na kole.

Klepněte pro větší obrázek
Porovnání chybovosti chytrých hodinek při chůzi a jízdě na kole (Stanford University)

V případě měření tepu vyhrály Apple Watch s chybovostí pouze kolem 2 % (1,2 % až 2,5 %), ale i ostatní hodinky si celkově vedly celkem dobře, i když z pohledu čísel několikanásobně hůře než Watch. Nejhůře na tom byly hodinky Samsung Gear S2 s chybovostí 6,8 % (4,6 % až 9 %).

Klepněte pro větší obrázek
Chybovost měření jednotlivých chytrých hodinek v grafu (Stanford University)

Při měření spálených kalorií sice Apple Watch rovněž vyhrály, chybovost všech byla ale obecně špatná a rozmezí bylo 27,4 % až 92,6 %. Je jasné, že pro zpřesnění hodnot spálených kalorií bude nutné přidat další typy senzorů, například pro měření okysličení krve a podobně.

Témata článku: Věda, Microsoft, Statistiky, Výzkum, Samsung, Apple Watch, Hodinky, Nositelnosti, Zdraví, Oxid uhličitý, Chytré hodinky Apple Watch, Oxid, Přesná data, Band, Peak, Použitý senzor, Různí výrobci, Chytré hodinky Samsung, Nový výzkum, Hodinky chytré, Microsoft Band, Chytré hodinky, Srdeční tep, Chybovost, Měření

25 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jirkas68 26. 5. 2017 11:02:33
    Asi si nevšimli, že Samsung už má víc než půl roku venku novou generaci....
  • kolik6 25. 5. 2017 22:09:54
    Hlavne ze tam nejsou ani jedny garminy, asi se bali ze by to daly lepe...
  • uni 25. 5. 2017 19:08:58
    Tak to se ví už tak půl roku ne, že v rámci smart věci jsou na tom Apple...