Chcete se podívat do vesmíru? Velká Británie staví tréninkové centrum za 150 milionů dolarů

Výlety do vesmíru začíná nabízet stále více společností. To mj. znamená, že zájemci o tento druh turistiky budou potřebovat zařízení, ve kterých by se na cestu ke hvězdám mohli důkladně připravit. A právě jedno takové brzy vyroste ve Velké Británii.

Tzv. Blue Abyss bude prvním komerčním tréninkovým centrem tohoto typu na světě. Náklady na jeho vybudování činí cca 150 milionů USD a podle dostupných informací by mělo být otevřeno již za dva roky – tzn. v roce 2019.

Lidé zde budou moci například podstoupit parabolický letový výcvik, který je připraví na stav beztíže. Zkušení fyziologové jim současně vysvětlí, jak přesně pobyt ve vesmíru ovlivní jejich organismus.

Součástí Blue Abyss bude také 50 metrů hluboký bazén. Ten bude sloužit k testování různého vybavení určeného pro používání ve vesmíru či zde na Zemi.

Blue Abyss představuje významnou součást rozsáhlých snah, které by měly z Velké Británie učinit leadera v oblasti komerčních letů do vesmíru. Není žádným tajemstvím, že tato země má v daném směru velké plány – do roku 2030 chce zvýšit svůj podíl na globální „vesmírné ekonomice“ z 6,5 % na 10 %.

Zdroj: Futurism

Diskuze (1) Další článek: Máte hodně kamarádů? Komunikátor Telegram nově podporuje skupinový chat až pro 10 000 přátel

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,