Chcete se podívat do vesmíru? Velká Británie staví tréninkové centrum za 150 milionů dolarů

Chcete se podívat do vesmíru? Velká Británie staví tréninkové centrum za 150 milionů dolarů

Výlety do vesmíru začíná nabízet stále více společností. To mj. znamená, že zájemci o tento druh turistiky budou potřebovat zařízení, ve kterých by se na cestu ke hvězdám mohli důkladně připravit. A právě jedno takové brzy vyroste ve Velké Británii.

Tzv. Blue Abyss bude prvním komerčním tréninkovým centrem tohoto typu na světě. Náklady na jeho vybudování činí cca 150 milionů USD a podle dostupných informací by mělo být otevřeno již za dva roky – tzn. v roce 2019.

Lidé zde budou moci například podstoupit parabolický letový výcvik, který je připraví na stav beztíže. Zkušení fyziologové jim současně vysvětlí, jak přesně pobyt ve vesmíru ovlivní jejich organismus.

Součástí Blue Abyss bude také 50 metrů hluboký bazén. Ten bude sloužit k testování různého vybavení určeného pro používání ve vesmíru či zde na Zemi.

Blue Abyss představuje významnou součást rozsáhlých snah, které by měly z Velké Británie učinit leadera v oblasti komerčních letů do vesmíru. Není žádným tajemstvím, že tato země má v daném směru velké plány – do roku 2030 chce zvýšit svůj podíl na globální „vesmírné ekonomice“ z 6,5 % na 10 %.

Zdroj: Futurism

Diskuze (1) Další článek: Máte hodně kamarádů? Komunikátor Telegram nově podporuje skupinový chat až pro 10 000 přátel

Témata článku: Vesmír, Budoucnost, Země, Velká Británie, Cestování, Stavby, Turistika, Train, Futurism, Bazén, Milión dolarů, Facility, Trénink, Trips, Komerční let, Tréninkové centrum, Rozsáhlá snaha, Dol, Součást, Pobyt, Břit, Centrum, Bezos, Velký plán, Významná součást40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Crystal Dynamics pomáhají s rebootem kultovní akce Perfect Dark

Crystal Dynamics pomáhají s rebootem kultovní akce Perfect Dark

Na návratu populární špionážní značky se tvůrci Tomb Raidera budou podílet se studiem The Initiative.

Michal Maliarov
Perfect DarkCrystal DynamicsAkce
Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

** Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000 ** Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou ** Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v říjnu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix