Čínská prefektura bude šmírovat obyvatele. V autech budou mít povinně GPS a RFID senzory

V neklidné milionové čínské prefektuře 巴音郭楞州 na východě země se budou muset řidiči vypořádat s novým netradičním nařízením. Tamní úřady totiž požadují, aby byl počínaje letními prázdninami každý automobil vybavený satelitním sledovacím zařízením (BeiDou Navigation Satellite System) a bezkontaktním RFID senzorem, který budou snímat speciální brány na silnicích a také benzínové pumpy. Pokud si pro palivo přijede vůz bez podobného zařízení, bude mít smůlu a pumpa jej neobslouží.

Podle čínských úřadů, které citují západní agentury, má nové nařízení sloužit především ke zklidnění regionu, který v minulých letech čelil násilí a separatismu, a budovat v tamních městech sociální smír a harmonii.

Přeloženo do češtiny, prefektura na severovýchodě Číny se promění v jakousi pilotní laboratoř poněkud zvráceného využití potenciálu internetu věcí, kdy úřady dohlížejí nejen na to, jaké weby mohou surfaři prohlížet, ale i kde se zrovna pohybují v reálném světě.

Témata článku: Bezpečnost, Automobily, Čína, Navigace, GPS, Odposlech, Cars, Letní prázdniny, Podobné zařízení, Senzor, Násilí

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kamikaze Suicide 21. 2. 2017 19:58:00
    tem lidem, kterym nevyjde benzin a pujdou si na benzinku s kanistrem, tak...
  • dpcstb 21. 2. 2017 15:31:35
    tomu sa nevyhneme ani my :-/
  • Peter Fodrek 21. 2. 2017 15:18:25
    čín­ské pre­fek­tu­ře 巴音郭楞州 transliterál by nebol? v preklade...