Dle studie dokážou chytré hodinky Apple Watch detekovat srdeční problémy, fibrilaci síní odhalí s přesností 97 %

Dle studie dokážou chytré hodinky Apple Watch detekovat srdeční problémy, fibrilaci síní odhalí s přesností 97 %

Apple Watch obsahují dle testů jeden z nejpřesnějších senzorů tepu v rámci segmentu chytrých hodinek a vědci z univerzity v Kalifornii (UCSF) otestovali od roku 2016 pomocí aplikace Cardiogram celkem 6 158 lidí, kteří se podělili o kardiovaskulární data.

Cílem bylo zjistit, zda i senzor tepu v Apple Watch dokáže detekovat rozdíl v srdečním tepu tak přesně, aby bylo možné zjistit jeden z častých typů srdeční arytmie – fibrilaci síní. I přes to, že fibrilaci síní může být těžké detekovat, dle studie byla přesnost detekce pomocí kombinace dat z Apple Watch a hlubokých neuronových sítí přibližně 97 %.

Klepněte pro větší obrázek
Porovnání srdečního rytmu při fibrilaci síní a s normálním rytmem

Právě abnormální srdeční rytmus může vést k infarktu. S dalším vývojem lze očekávat, že bude možné případný záchvat detekovat včas případně s velkou přesností a předstihem varovat, že hrozí riziko a je nutné zajít k doktorovi. Je totiž nutné podotknout, že jedinci se zmíněnou fibrilací síní mají dvojnásobně vyšší úmrtnost než normální jedinec se sinusovým rytmem.

Témata článku: Věda, Technologie, Apple Watch, Hodinky, Zdraví, Síň, Problém, Srdeční tep, Možné riziko, Apple Watch 2, Studie, Aplikace pro chytré hodinky, Chytré hodinky, Chytré hodinky Apple Watch, Dok, Rytmus, Velká přesnost, Hodinky chytré, Tep, Častý typ, Kalifornie, Watch, Přesnost, Chytré hodinky Apple, Infarkt

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • El Vigo 12. 5. 2017 17:33:15
    jste li vzrušený tak svítí růžově
  • Enfonator 12. 5. 2017 15:05:21
    Prečo sa neustále snažíme zachraňovať slabých a defektných ?? Ano,...
  • alIien.cz 12. 5. 2017 13:06:53
    Kde je ten článek vydaný před hodinou, co stále visí na RSS: "Svět...
Určitě si přečtěte

Baví vás technologie? Pojďte pracovat pro Computer!

Baví vás technologie? Pojďte pracovat pro Computer!

** Hledáme nadšence do moderních technologií s obchodními zkušenostmi ** Hlavní pracovní náplní bude prodej inzerce do časopisů vydavatelství, především do Computeru ** Práce v Praze či Brně

Dnes | Časopis Computer