Elon Musk nabídnul solární střešní tašky s nekonečnou zárukou

Elon Musk nabídnul solární střešní tašky s nekonečnou zárukou

Elon Musk prostřednictvím svého Twitteru předevčírem oznámil, že od 10. května si zájemci mohou začít objednávat jeho revoluční solární střešní tašky. Ty by podle dostupných informací měly mít nekonečnou záruku.

„Skleněné solární dlaždice jsou tak odolné, že se na ně poskytuje záruka po celou dobu existence vašeho domu nebo nekonečno – záleží na tom, co nastane dřív,“ uvedla společnost Tesla na svých internetových stránkách.

Na níže uvedeném GIFu vidíte střechu Tesla (vlevo) a konvenční střechy (vpravo) během krupobití FM 4473, které je nejsilnější. Všechny cca pěticentové kroupy se před nárazem pohybují rychlostí kolem 177 km/hod.

Klepněte pro větší obrázek

Nekonečná záruka podtrhuje Muskovo předchozí tvrzení, že solární střechy budou levnější než ty obyčejné. To bylo považováno za poměrně odvážné, neboť v oblasti obnovitelné energie představuje značný problém právě nákladová efektivita.

Z výsledků studie provedené National Renewable Energy Laboratory (NREL) přitom plyne, že solární střechy by mohly pokrýt 25% energetických potřeb celých Spojených států amerických. I to je nejspíš jeden z hlavních důvodů, proč Tesla loni v listopadu akvizovala firmu SolarCity.

Zdroj: Tesla

Témata článku: Technologie, Elon Musk, Solární energie, Fotovoltaika, Elektřina, Elon, Tesla S, Obnovitelné zdroje, Obnovitelné zdroje energie, Obnovitelný zdroj, Střecha, Tesla, Náraz, Efektivita, Elektroda

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • vzach 12. 5. 2017 20:46:38
    Když uvážíme, že na spoustě starých domů v ČR jsou ještě původní pálené...
  • radon 11. 5. 2017 21:27:01
    Zarucime vam, ze tasky vydrzi nekonecne dlouho. Sice za 10 let vygeneruji...
  • marzipano 11. 5. 2017 14:58:43
    Akvizovat vs akvizitovat. Když už musíte používat cizí slova, naučte se...
Určitě si přečtěte

A je to tady: Legendární Flash Player končí. Z webu definitivně zmizí v roce 2020

A je to tady: Legendární Flash Player končí. Z webu definitivně zmizí v roce 2020

** Web už nebude, co býval ** Adobe oznámilo ukončení vývoje jedné z internetových legend ** Flash Player definitivně utichne do konce roku 2020

Včera | Čížek Jakub | 22