Stále slabý dojezd, nutnost vozit těžkou baterii, v případě, že chci dojezd zvýšit pak ještě těžší. Dobíjení má sice rychlou možnost, která ovšem sníží počet cyklů, ale také málokde je infrastruktura na takové proudy. Elektrická auta, lodě i letadla zde jednou budou, ale až to technologie (skladování energie) dovolí a ekonomika sama bez dotací zaplatí. Těžké, neekologické, neefektivní baterie to nejsou. Vodík to také bude jen těžko, je to lehký prvek, není levné ho vyrobit (ani zbytkově), převážet, čerpací stanice s vodíkem není legrace, zásobníky musí být velké, s únikem se vždy počítá, nemáme jak ho 100% zastavit. Technologie palivových článků už navíc roky měla přinést levnou výrobu, místo zlata uhlíková nanovlákna - kde je? NIKDE.
Dodatek: Opravdu nikomu nedochází, že když budu mít těch aut na baterii třeba 200M (400M, 1G), jaká zátěž na infrastrukturu výroby, recyklaci zde bude. Jak musí být propracován systém výměny baterií na stanicích (nikdo nebude čekat desítky minut, natož hodiny na dobití, co lidé žijící v hornatém terénu, tam ten dojezd bude ještě menší). Jak obrovské bude ekologické zatížení při práci s těmito chemickými, toxickými a rizikovými látkami? Skutečně se dnes na školách neučí fyzika, chemie a další technické předměty, já nemohu dobíjet tato auta z nějakých obnovitelných zdrojů, ta elektřina také musí mít nějaké parametry a ty zajistí pouze neustále běžící vykrývací zdroje (uhelné, plynové, jaderné), jenž tu parádu budou živit! V ulicích musí být i mimo stanice další infrastruktura u domů, bytových jednotek, další a další nároky na spotřebu a síť samotnou. Navíc vyrobit energii někde (s poměrně vysokou efektivitou) a ládovat ji jinde (tzv. čistě) do minimálně efektivních baterií je vše možné, jen to není ekologické ani šetrné. Nehody, auta jsou často naprosto zdemolována, baterie budou narušené, ten těžký kus v pohybu pozabíjí vše kolem, když nezahoří i tak bude vždy nutný zásah pro odstranění nebezpečných látek. JEDNÍM SLOVEM - ŠAŠKÁRNA.
Dodatek2: Jsem velmi zvědav, jak ti co bydlí v Krušných horách odsouhlasí, aby se proměnily opět v těžební prostor, tentokrát plný kyseliny sírové a dalších chemikálií nutných k těžbě lithia. Já chápu, že zde možná bude jednou technologie síry, ale jak to vypadá, výrobně nepůjde o snadnou záležitost a baterie s tak vysokou kapacitou, asi dlouho nedostanou bezpečností certifikát.