Elon Musk zveřejnil první video jízdy elektromobilu Tesla Model 3

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 34

Názory k článku

avatar
27. 03. 2017 18:53

Budoucnost patří aluminiu, nikoliv Tesle!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
27. 03. 2017 10:50

Takze kvuli 5 vterinovemu videu ktere pro jistotu jeste nekolikrat zopakujete, si clovek musi shlednout 30vterinovou reklamu, ktera nejde preskocit? To jste to teda dopracovali.. #ZiveSucks

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
27. 03. 2017 09:48

Nemůžu si pomoct, ale u drahých výkoných aut mi ten elektromotor zatím smysl nedává. Baterie těžká, dojezd nedostatečný. Kde mi to dává smysl:
1) Elektrokola,koloběžky,jednokolky,maršrutky,zmrzlinové stánky, mopedy apod. (dojezd do 100km, baterie do 30aH) Prostě všechna tahle malá vozidla co se pohybují v rámci jedné aglomerace nebo k nejbližšímu rybníku. Umím si představit jak přijedu autem na kraj města, sednu na elektrokoloběžku a profrčím po stezce do centra, a pak ji složím a vemu do metra. Nebo jak jedu na elektromopedu z Dejvic na Žižkov do Práce. A ten zmrzlinář ten může vždycky popojet a ještě si něco dobíjet. Mrkněte na Alibabu, Čína už vyrábí elektrovariace úplně na všechno a na lokální úrovni to bude dokonalé2) Levná auta, pošťáci, rozvozy pizzy, do obchodu apod. (dojezd do 200km při nízkém výkonu) - korzování po městě a okolí, blízkost nabíjecí stanice doma, v práci, na pobočce, v centrále, u hypermarketu. Pro rodiny jako sekundární vozidlo, pro rozovoz na šetření nákladů, což umožní mít více vozidel, která se mohou nabíjet v záloze. DB Post už na to přišel a jeho vozítko je opravdu levné.3) Nákladní doprava. Železnice je jasná, ale co teprv náklaďáky co vozí třeba z přístavu po kraji, nebo mezi automobilkou a gumárnama? Ten několikatunový nákladák by i tunovou baterii bez problémů uvezl. Časem by se to určitě dalo využít i u dálkové nákladní dopravy, když by byly jasně vytvořené dobíjecí terminály. Nákladák nemusí být extra flexibilní, dopravce ví, že mu nějaká zásilka přijde a kam ji bude třeba poslat a kudy (není to, je hezky, pojedeme do Špindlu)Kde se to zatím vůbec nehodí jsou sanitky, hasiči, policie, kde by výpadek vozidla mohl znamenat vážný problém a na delší dobíjení není čas. Stejně tak běžná rodinná auta, na cestu na dovolenou nebo i někam dál.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
27. 03. 2017 08:36

Zdejsi borci kteri jenom kritizuji me fakt bavi. Muzete mi prosim napsat co jste dokazali vy? Tahat kacera po dvorku a drzkovat?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
27. 03. 2017 07:33

Za čtvrt roku chtějí začít vyrábět a prodávat, přitom ještě nemají ani finální produkt. Jen samotná homologace bude trvat déle.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
27. 03. 2017 07:21

870 000 to je elita oproti starší tesle za 2500000 to už se blíží ceně golfu s dieslem , ojetá tesla 3 se bude dát koupit za 250 000

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
26. 03. 2017 18:00

Stále slabý dojezd, nutnost vozit těžkou baterii, v případě, že chci dojezd zvýšit pak ještě těžší. Dobíjení má sice rychlou možnost, která ovšem sníží počet cyklů, ale také málokde je infrastruktura na takové proudy. Elektrická auta, lodě i letadla zde jednou budou, ale až to technologie (skladování energie) dovolí a ekonomika sama bez dotací zaplatí. Těžké, neekologické, neefektivní baterie to nejsou. Vodík to také bude jen těžko, je to lehký prvek, není levné ho vyrobit (ani zbytkově), převážet, čerpací stanice s vodíkem není legrace, zásobníky musí být velké, s únikem se vždy počítá, nemáme jak ho 100% zastavit. Technologie palivových článků už navíc roky měla přinést levnou výrobu, místo zlata uhlíková nanovlákna - kde je? NIKDE.
Dodatek: Opravdu nikomu nedochází, že když budu mít těch aut na baterii třeba 200M (400M, 1G), jaká zátěž na infrastrukturu výroby, recyklaci zde bude. Jak musí být propracován systém výměny baterií na stanicích (nikdo nebude čekat desítky minut, natož hodiny na dobití, co lidé žijící v hornatém terénu, tam ten dojezd bude ještě menší). Jak obrovské bude ekologické zatížení při práci s těmito chemickými, toxickými a rizikovými látkami? Skutečně se dnes na školách neučí fyzika, chemie a další technické předměty, já nemohu dobíjet tato auta z nějakých obnovitelných zdrojů, ta elektřina také musí mít nějaké parametry a ty zajistí pouze neustále běžící vykrývací zdroje (uhelné, plynové, jaderné), jenž tu parádu budou živit! V ulicích musí být i mimo stanice další infrastruktura u domů, bytových jednotek, další a další nároky na spotřebu a síť samotnou. Navíc vyrobit energii někde (s poměrně vysokou efektivitou) a ládovat ji jinde (tzv. čistě) do minimálně efektivních baterií je vše možné, jen to není ekologické ani šetrné. Nehody, auta jsou často naprosto zdemolována, baterie budou narušené, ten těžký kus v pohybu pozabíjí vše kolem, když nezahoří i tak bude vždy nutný zásah pro odstranění nebezpečných látek. JEDNÍM SLOVEM - ŠAŠKÁRNA.
Dodatek2: Jsem velmi zvědav, jak ti co bydlí v Krušných horách odsouhlasí, aby se proměnily opět v těžební prostor, tentokrát plný kyseliny sírové a dalších chemikálií nutných k těžbě lithia. Já chápu, že zde možná bude jednou technologie síry, ale jak to vypadá, výrobně nepůjde o snadnou záležitost a baterie s tak vysokou kapacitou, asi dlouho nedostanou bezpečností certifikát.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (23)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  26. 03. 2017 16:35

"První jízda release candidate verze Modelu 3" To vážně ? tak to nechte celý v AJ nebo to aspoň přeložte celý . Nebo to "pan redaktor" pochopil, že když je za tim napsáno "version" tak je to jako jméno toho modelu nebo co ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor