Hum Rider je auto, které nemusí stát v dopravní zácpě. Nadjede ji

Tohle auto by chtěl snad každý, kdo někdy stál v dopravní zácpě. Stačí zmáčknou tlačítko a rázem můžete ostatní automobily nadjet. Kola jsou totiž upevněna na hydraulických nohách, která rozšíří stopu a nadzvednou kabinu tak, že je možné jiná auta běžné velikosti jednoduše nadjet.

Vypadá to jako trik, ale auto je skutečné. Pochopitelně se nejedná o sériový model, ale o prototyp vyrobený k marketingovým účelům. Konkrétně si zahrál v reklamně amerického operátora Verizon, který s ním propaguje svou novou službu pro řidičem Hum. Jedná se o něco podobného jako služba Chytré auto od T-Mobilu, jen ještě s několika funkcemi navíc.

Za výrobou obdivuhodného automobilu stojí firma A2ZFX, která se zabývá speciálními úpravami automobilů jak pro marketingové účely, tak třeba pro filmové tvůrce. Jedno její dílo jste určitě už někdy viděli na vlastní oči i na našich silnicích – firemní Mini Coopery Red Bullu s obří plechovkou dělá právě A2ZFX.

K úpravě byl v tomto případě použitý vůz Jeep Cherokee. Celá hydraulika se vešla dovnitř a zvenku není úprava téměř znát. Jenže úprava si vyžádala kompletní přepracování podvozku a hmotnost auta se navýšila na 3850 kg. Na materiálu se nešetřilo a hydraulika má i vlastní separátní motor.

Diskuze (20) Další článek: Hromada korporací bojkotuje Google. Ukazoval jejich reklamy u kontroverzních videí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,