„Hyperloop Hotel“ vám umožní cestovat přímo v luxusních pokojích

Když vyrážíte na delší dobu mimo domov, obvykle si musíte zajistit lístek na autobus, vlak či letadlo a nocleh v nějakém hotelu. Brandan Siebrecht, postgraduální student architektury na University of Nevada, chce tyto věci spojit do jednoho celku.

Jeho „Hyperloop Hotel“ by vám oproti paušálnímu poplatku 1200 USD umožnil cestovat mezi 13 velkými severoamerickými městy – a to přímo v luxusně zařízených pokojích!

Brandanův návrh, který vyhrál letošní ročník soutěže Radical Innovation Award, je inspirován DevLoopem (testovací dráhou Hyperloop One).

"Hosté by mohli cestovat do libovolného hotelového cíle v síti a dokonce navštívit několik destinací za jediný den," konstatoval Siebrecht v rozhovoru pro Business Insider.

Jednotlivé pokoje by byly vyrobeny z upravených dopravních kontejnerů, přičemž každý z nich by sestával z kanceláře, obýváku s televizorem s plochou obrazovkou, ložnice a koupelny. Celkové odhadované náklady vůbec nejsou vysoké – činí 130 milionů USD.

Samozřejmě, infrastruktura a technologie potřebné pro realizaci takovéhoto projektu v současnosti ještě neexistují. Brandan nicméně věří, že budou k dispozici nejpozději za 10 let.

Zdroj: Business Insider, Foto: Brandan Siebrecht

Témata článku: Budoucnost, Zajímavosti, Doprava, Hyperloop, Cestování, Luxus, Insider, Nevada, Foto soutěž 2016, Poplatek, Hyperloop One, Testovací dráha, Dlouhá doba, Luxusní hotel, Business insider, Technologie Hyperloop, CES, Jediný den, Letošní ročník, Paušální poplatek, Plochá obrazovka, Pokoj, Postgraduální student, University of Nevada, USD

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Smetana 20. 6. 2017 10:36:44
    Blbost uz od navrhu. Jen trik na vybirani dotaci. Stejne jako "Solar...
  • vskiper 20. 6. 2017 9:29:54
    Proboha to už je zase apríl? Hyperloop nikdy (dalších 500let) jezdit...
  • Zbyněk Říha 20. 6. 2017 1:20:48
    ty jo to je negativnich hodnoceni
Určitě si přečtěte

Americké transportní vrtulníky Chinook dostanou nové svaly

Americké transportní vrtulníky Chinook dostanou nové svaly

** Flotila vrtulníků Chinook se dočká významné modernizace ** Chinooky budou vybaveny novými technologiemi, díky nimž jejich trup dostane lepší svaly ** Hravě tak unesou mnohem těžší náklady než dosud

Včera | Mihulka Stanislav | 3

DeLorean pracuje na létajícím automobilu

DeLorean pracuje na létajícím automobilu

16.  8.  2017 | Černý Jiří | 3

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

16.  8.  2017 | Doupě.cz