Hyperloop One vybral desítku lokalit, kde by měla dráha vzniknout. V Evropě zvítězila Anglie

Společnost Hyperloop One je jednou ze tří, které aktivně vyvíjejí nový dopravní systém a jeho uvedení do provozu je reálné. Nyní v rámci projektu Hyperloop One Global Challenge vybrali zástupci firmy deset lokalit, kde by v budoucnu měla dráha vzniknout.

Šlo o soutěž týmů, ať už univerzitních, soukromých nebo veřejných institucí, které měly přijít s vypracovanými návrhy potenciálních tras. Následně byly jednotlivé možnosti analyzovány a posouzeny z hlediska teoretické realizace. Do finální desítky se dostalo celkem pět zemí - Spojené státy, Velká Británie, Kanada, Mexiko a Indie.

Pokud dojde v následujících letech k realizaci na některé z těchto tras, pak to bude s velkou pravděpodobností ta v Coloradu. Ta by měla spojit Cheyenne, Denver a Pueblo. Hyperloop One uzavřel partnerství s coloradským řízením dopravy, které je tak první veřejnou institucí zapojenou do reálného plánování trasy. Navíc se má postarat rovněž o legislativní úpravy, které budu pro provoz vysokorychlostních drah Hyperloop nutné.

Témata článku: Technologie, USA, Evropa, Indie, Hyperloop, Cestování, Velká Británie, Turistika, Mexiko, Denver, Následující rok, Cheyenne, Kanada, Trasa, Lokalita, Instituce, Anglie, Spojené státy, Realizace, Hyperloop One, Colorado, Dráha

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • vransen 15. 9. 2017 17:55:32
    Typicky Amerika. Ještě to nikdo neviděl, ale už se to prodává. A bublinu...
  • zogoth 15. 9. 2017 13:39:25
    Hlavně že v Brně už chtěli zadávat politici u svých kámošů studie...
  • Jarda.abc 15. 9. 2017 12:37:35
    A jakého dosáhli vakua v těch trubkách ??? ten hajplůp van je vyloženě...
Určitě si přečtěte