IKEA začala prodávat solární panely na střechu a domácí akumulátory

IKEA se pouští do dalšího odvětví a nabízí solární panely a baterie pro domácnosti. Zatím jen ve Velké Británii a ne zcela ve své režii – švédský nábytkářský kolos spolupracuje s firmou Solarcentury, která řešení dodává. Nabízené solární panely a baterie mohou fungovat společně, nebo v kombinaci s již existujícím řešením. Ceny startují na 3 000 librách (cca 90 000 korun).

Podle IKEA průměrný dům v Británii se solárními panely spotřebuje pouze okolo 40 % vyprodukované elektřiny, zbylých 60 pak vrací za nízké ceny do sítě. S nově prodávanými bateriemi se využití prý zdvojnásobí až na 80 % a domácnosti mohou ušetřit až 50 % běžných nákladů na elektřinu.

Klepněte pro větší obrázek
Stačí zadat pár údajů a webový formulář vám odhadne, na kolik vás solární panely i baterie přijdou (po rozkliknutí si můžete zobrazit jednotlivé kroky procesu).

Objednávkový proces je pak velmi jednoduchý, vše si naklikáte ve webovém rozhraní. Výsledná cena se pak pohybuje ve stovkách tisíc dle typu panelů, které si vyberete.

O solární napájení domů a velkokapacitní baterie do domácností v poslední době rozvířila zájem Tesla, která po akvizici SolarCity představila své vlastní řešení ve formě střešních tašek, které fungují jako klasické panely, v kombinaci s nástěnnými bateriemi Powerwall.

Témata článku: Baterie, Energie, Elektřina, Solární energie, Obnovitelné zdroje, Akumulátory, Velká Británie, Fotovoltaika, IKEA, Panel, Poslední doba, Střecha, Nízká cena, Webové rozhraní, Tesla, Domácnost, Jednotlivý krok, Solární panel, Akumulátor, SolarCity, Střešní taška, Další odvětví, Existující řešení, Klasický panel, Powerwall

28 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Albert Marada 4. 8. 2017 13:59:56
    Za mě jedině dobře, a měly by se inspirovat další řetězce podobné ikey po...
  • JohnST 4. 8. 2017 13:09:14
    Nech sa Ikea nesere do odvetvia kde nie je jej parketa, lebo to bude zas...
  • Ervín Kolařík 4. 8. 2017 12:13:27
    http://www.hybrid.cz/ikea-vs-tesla-svedsky-vyrobce-nabytku-prodava-vlastni-...