Jak psi pomáhají zlepšit zdraví dětí

Názory k článku

dolph1888  |  10. 04. 2017 15:29  |  Microsoft Windows 10 Chrome 57.0.2987.133

Já měl prababičku a pratetu na vesnici, takže brzký kontakt s kozou, ovcí, vepříkem, telátkem, králíky, kachnami a slepicemi byl normální. Kočka* si chodila pro žrádlo, po smrti pratety přestala žrát a pošla. Jinak kdo neví, tak než si třeba pochutnáte na kachně či králíkovi musí se zabít, když to uděláte sami, přestanete se k masu na tácku v obchodně chovat s nadutou samozřejmostí. Alergie jsem tedy nikdy nepoznal, dokonce si představte, že jsem ještě zažil kadibudku, klasickou, dřevěnou, hezky vše propadlo a těch much panečku, stále žiji.
> Možná zajímavější a divnější věc, nepamatuji si, že bych od ZŠ poznal nějak moc dětí s alergiemi, hyperaktivitou, jestli 4 děti měli brýle, jeden kluk si vzpomínám nemohl nějaké ovoce a další měl vitiligo (poruchu tvorby pigmentu), to bylo vše. Snad z 27 - 30 dětí, zbytek školy podobně. Za celou dobu docházky žádné onkologické onemocnění, vážné poruchy, nutnost asistentů. Pravdou je však jedna věc, děsivá, jestli jedna holka měla starší maminku, my ostatní - všichni, jsme měli mladé rodiče, mezi 22 - 26 lety nikdo starší! Třeba i na jejich věku záleží jak to se zdravím dětí bude, nad tím bych se zamyslel, pak až nad domácími zvířátky.
* Lidé byli rovněž méně přecitlivělí, jestlipak ještě dnes někdo tuší, jak se kontroluje stav koček? Tak když se kočka okotí, necháte si pokud chcete pár koťat a zbytek - utopíte. To je co, žádná lítost, sluníčkovost, prostě nutnost.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
10. 04. 2017 15:58 | Microsoft Windows 7 Chrome 57.0.2987.98

Môj známy , alergolog , ordinoval bohatým rodičom detí čo mali všelijaké alergie pobyt na dedine v domoch kde mali zvieratá , dieťa chodilo do maštale ...atď.
Len malý príklad, v minulosti zúrili v Europe príšerné epidemie nešťovíc . Zomierali dokonca aj králi . iba jednu skupinu ludí , žien to obchádzalo - dojičky kráv. Tie boli krasavice , krásna pokožka a na okoli iba "poďobané" tváre tých čo to prežili a plné cintoríny čo to neprežili.
Bolo to až do vtedy , kým si toto nevšimol jeden doktor a začal to liečiť , že ludí nakazil prenosom od "vyliečených" kráv.
Ale my zabúdame , že žijeme prírode , a všetko dezifikujeme , umývame až do osprostenia . A dnes následky začínajú byť katastrofálne , antibiotiká neučinkujú.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
jaramat  |  11. 04. 2017 01:08  |  Microsoft Windows 7 Mozilla 5.0

Psů je dneska jak psů. Prakticky každej to má, nechává to volně pobíhat kde se tomu zlíbí a co je horší, každej má za to, že to všichni bez výhrady bezmezně milujou. Čoklaři nejsou s to pochopit, že ne každý má psy rád, ba že dokonce existujou lidi, kteří se jich bojí nebo je prostě nesnáší. Člověk, co nesnáší psy, není pro čoklaře člověk. Nesnášet kočky nebo děti nebo se bát koní je ale normální, to je zajímavé.Psů bylo vždycky moc, ale v dnešní době je jejich stále narůstající počet alarmující. Lidi si je pořizují místo dětí. Pak se máme divit, že se tu množí nejen psi, ale i různé menšiny, jak ty známé, tak různé náplavky ze středního východu, neboť ty jak víme nejsou zvyklé počítat potomky na prstech jedné ruky.Řekněte NE psům.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor