Jižní Korea staví velké „testovací městečko“ pro samořídící automobily

Jižní Korea staví velké „testovací městečko“ pro samořídící automobily

Jak co nejlépe otestovat samořídící auto? Samozřejmě v normálním provozu. Problém spočívá v tom, že se nemůžete prostě jen tak sebrat a vyrazit s ním na nejbližší veřejnou komunikaci. Přestože například v USA už se potřebná legislativní půda připravuje, vše je teprve v počátcích.

Jižní Korea se proto rozhodla vybudovat takzvané K-City. Podle dostupných informací by se mělo jednat o největší zařízení svého druhu na světě – jeho rozloha bude činit 360 000 metrů čtverečních. Součástí tohoto městečka bude například autobusové nádraží či zóny pro autonomní parkování.

To, co tento projekt činí unikátním, je však především skutečnost, že automobilky si kvůli zkouškám samořídících technologií nebudou muset vyřizovat různá povolení.

Není tak divu, že seznam zájemců o využívání K-City se rychle zvětšuje – v současné době se na něm nachází například Hyundai či Kia Motors. Nejpozději v říjnu by se měl připojit i Samsung, který loni za cca 8 miliard Kč koupil amerického výrobce autoelektroniky Harman International.

Dodejme, že podobné městečko se nalézá i v michiganském Ann Arboru. Říká se mu MCity a disponuje sítí silnic s křižovatkami, dopravními značkami a signály, pouličními světly atd. Je ale mnohem menší (cca 130 000 metrů čtverečních).

Zdroj: BusinessKorea

Témata článku: Technika, Budoucnost, Testy, USA, Automobily, Samsung, Doprava, Stavby, Čtvereční metr, Různé automobilky, Automobil, Hyundai, Korea, Americký výrobce, Kia, English, Normální provoz, Autobusové nádraží, Samořídicí automobil, Městečko, Samořídící auto, Harman, Současná doba, Jižní Korea, Anno

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • dpcstb 11. 5. 2017 2:40:51
    tesla uz krizuje ameriku a oni este len stavaju umele mestecko? radsej...
  • zvoník z katedrály 11. 5. 2017 2:05:38
    ... zatímco Severní Korea ve jménu "Velkého" Kim Čong Una jezdí jen max....
  • El Vigo 10. 5. 2017 21:58:15
    chtel bych je videt v brne nebo v praglu v krivych ulicich, protichudnych...
Určitě si přečtěte