Lehčí poslech hudby během jízdy autem: nová technologie rozezní dveře jako housle

Lehčí poslech hudby během jízdy autem: nová technologie rozezní dveře jako housle

Mezi přednosti automobilů už nepatří jen motor či spotřeba. V poslední době se výrobci předhání také v audiosystémech. Do nových modelů se snaží vtěsnat co nejkvalitnější reproduktory do různých míst. Vše pro dokonalé ozvučení. Reproduktory ale zabírají dost místa a nevynikají ani malou hmotností.

Jak by ozvučení vozů mohlo vypadat v blízké budoucnosti se zamyslela společnost Continental. Ta už nepočítá s použitím klasických reproduktorů. Na vytvoření dokonalého zvuku se bude podílet přímo interiérové obložení vozů. Vše má fungovat na resonančním principu využívaném například u houslí.

Klepněte pro větší obrázek
Zvuk by v automobilu vytvářelo přímo obložení, podobně jako tělo houslí. Namísto strun by dveře rozezněla malá elektromagnetická jednotka

Nový způsob nemá přinést jen lepší zvuk. Automobilkám má také přispět k zlehčení vozu a ušetření místa. Podle vyjádření společnosti Continental váží běžný audio systém ve vozech kolem 15 kilogramů a jeho celkový objem je 10 až 30 litrů. Jejich řešení by mohlo vážit pouhý jeden kilogram a celkově by jeho objem zabral jen 1 litr.

Témata článku: Technologie, Zvuk, Automobily, Continental, Poslední doba, Nový způsob, Nový model, Dveře, Nová technologie, Malá hmotnost, Vůz, Poslech, Poslech hudby, Různá místa, Blízká budoucnost, Celkový objem, Dobrý zvuk, Dokonalý zvuk, Housle, Obložení, Reproduktor, Interiér, Litr, Běh

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pavel Černík 15. 7. 2017 13:21:46
    Proč jako housle? Vždyť tohle je princip každého reproduktoru.
  • Nedos. 14. 7. 2017 11:38:57
    Na mým starým autě se dveře během jízdy rozezní samy. Drnčí tam nějaký...
  • vzach 14. 7. 2017 9:58:51
    Technologie, která rozezní dveře jako housle, mi připomíná doby, kdy jsem...