Létající kombinéza ve stylu Iron Mana má několik tryskových motorů

Britský vynálezce a podnikatel Richard Browning navrhl tzv. Daedalus – kombinézu velmi podobné té, kterou nosí komiksový hrdina Iron Man. Jde o kombinaci miniaturních tryskových motorů a speciálního exoskeletálního obleku, který pilotovi umožní vertikálně vzlétnout a letět, přičemž k řízení používá pouze své vlastní tělo.

„Jedná se o významný bod v historii letectví. Daedelus je zkrátka takový první představitel technologie, která má nekonečný potenciál nejen v této oblasti, ale i v komerčních a zábavních aplikacích,“ uvedl Browning.

Nutno uznat, že videa vypadají opravdu působivě. První verze zahrnovala čtyři tryskové motory a ručně ovládané turbíny, ale po úspěšných testech inženýři přidali další motory do bot. Pohon je tak nyní dvakrát silnější.

Na záznamech se pilot pohybuje pouze na malé ploše, ale Daedelus je prý potenciálně schopen létat rychlostí několika set mil za hodinu a urazit vzdálenost urazit vzdálenost mnoha tisíc stop.

„Stojíme na samém počátku toho, co jednou budou lidské pohonné systémy dělat. Jde o tentýž bod, jakým byl v první polovině osmdesátých let mobilní telefon nebo počátkem devadesátých let Internet – a musím říct, že je to neobyčejně vzrušující,“ uzavřel Browning.

Zdroj: Gravity

Témata článku: Technika, Budoucnost, Zajímavosti, Létání, Gravity, Iron, Iron Man, Mana, Motor, Pilot, Rotor, Úspěšný test, Helikoptéra, První motor

34 komentářů

Nejnovější komentáře

  • radon 3. 4. 2017 11:14:59
    hezké, ale ještě dost dlouho prakticky neupotřebitelné (cena /spotřeba...
  • dolph1888 2. 4. 2017 20:08:58
    IronMan nepoužívá tryskové motory, navíc má v hrudi elektrárnu...
  • Jablečný Král 2. 4. 2017 17:50:27
    No ještě to chce doladit, ale první dětské krůčky vypadají docela slibně....