Luminiscenční bakterie mohou pomoci měřit radioaktivitu

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 2

Názory k článku

22. 05. 2017 13:49

Takze budeme mat na pracovisku skumavku so svetielkujucimi bakteriami a ked prestanu svietit tak musia vsetci opustit pracovisko?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
21. 05. 2017 17:25

> Ohledně záření alfa či beta vím jen tolik, že např. ČR má díky radonu a podloží mnohem větší radiační pozadí než třeba Japonsko, kde se to řešilo ohledně Fukušimy, co tam je problém u nás normální stav.
> Délka trvání záření vs. absorbovaná dávka, myslím rovněž nepatří mezi novinky.
> Nízkodávkové gama záření možná neomezí hlavní funkce bakterií, ale vyšší organismy jsou přece jen komplexní a pochybuji, že nakonec tam žádný vliv nebude. Nakonec nějakou buňku naruší tak, že se zvrhne v nádorovou, tělo s tím (poškozením) musí bojovat tak jako tak a ještě přidávat pronikavé, i když slabé záření. No, třeba se tu najde "odporník" (ne legrace, odborník) a upřesní to i mně.
> Vliv teploty je pro mě novinkou, i když by se to dalo předpokládat z logiky věci, asi jsem si stoupl na vedení.
> Chemické znečištění či toxicitu, by asi bylo záhodno vysvětlovat především v nerozvinutých zemí, kde odpadky zahrabávají, pálí za nízkých teplot, o odsíření nikdy neslyšeli, chemikálie i radioaktivní látky lijí do řek i moří. Zatímco vyspělá část světa utratí všechny své peníze (ne nekonečného množství!) za tyto ekologické experimenty, utopí je ve zpřísňování norem, tak tuto dočasně "čistou oblohu" jednoho dne zahalí mrak, z té chudší, zcela znečištěné části, která nic z toho nerespektuje a v zájmu svého rozvoje a zvyšování životní úrovně, udělá cokoliv - doslova.
_
> Pozitivum těchto výzkumů já vidím v rozšíření poznání, jak přizpůsobit a chránit člověka při životě na jiných světech, Měsíci, Marsu a dál, které nedisponují magnetickou ochranou jako naše matička.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor