Nepřetrhnutelné gumičky na obzoru

Nepřetrhnutelné gumičky na obzoru

Všichni to dobře známe. Gumičky v domácnosti často potřebujeme, jenže stačí trochu víc zabrat... a prasknou. S tím však brzy bude konec. Americká Alliance Rubber Co. totiž oznámila, že spolupracuje s britskými výzkumníky na unikátním projektu – gumičkách s grafenem.

Ty by měly být extrémně pevné (grafen je více než 200krát silnější než ocel) a současně dostatečně flexibilní. K tomu je ovšem nutné najít ideální poměr grafenu ke gumě.

Pásky vyrobené z tohoto materiálu půjde označit RFID tagy a budou antistatické, což dozajista ocení výrobci elektroniky. „Nikdo z elektronického průmyslu nechce, aby se k základním a obvodovým deskám dostalo něco, co má schopnost vytvářet statické náboje,“ komentoval to Jason Risner z Alliance v rozhovoru pro Business Insider.

Mezi další výhody patří například schopnost měnit barvu v závislosti na teplotě nebo času. „Představte si gumový pásek schopný změnit barvu, pokud teplota dosáhne 35 stupňů Celsia,“ uvedl Risner.

Využití je nabíledni – potravinářský průmysl. Spousta pochutin se od určité teploty začíná kazit, takže odběratelé jistě ocení, když budou tímto způsobem upozornění na to, že zboží se nacházelo v nevyhovujících podmínkách a měli by je svým dodavatelům raději vrátit.

Největší radost z této novinky však bezpochyby budou mít miliony běžných lidí, kteří gumičky dnes a denně používají ve svých domovech či kancelářích.

Zdroj: Business Insider, Foto: Alliance Rubber Co.

Témata článku: Budoucnost, Technologie, Výzkum, Grafen, Materiál, Největší radost, Teplota, Běžný člověk, Obzor, Elektronický průmysl, Business insider, Schopnost, RFID tag, Unikátní projekt, Základní deska, Alliance, Ideální poměr, Barva

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • vrrrrr 28. 8. 2017 21:45:53
    Nerozbitná jo? to znamená že každý máme tři pokusy...
  • J.Urban 28. 8. 2017 19:27:54
    "gra­fen je ví­ce než 200­krát sil­něj­ší než ocel" - grafen určitě není...
  • ehlo 28. 8. 2017 18:40:08
    vrátit potravinu výrobci poté, co se změní barva balení? To jako že si...