Nová čínská solární elektrárna vypadá jako gigantická panda

Nová čínská solární elektrárna vypadá jako gigantická panda

China Merchants New Energy Group ve městské prefektuře Ta-tchung nedávno vybudovala novou solární elektrárnu. Na tom by ještě nebylo nic tak zajímavého, kdyby ovšem výsledné dílo nevypadalo jako gigantická panda.

Tato originální elektrárna o rozloze 248 akrů již začala dodávat proud do sítě v severozápadní Číně. V dohledné době navíc dostane kamarádku – druhá „panda“ by měla být postavena ještě do konce letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek

Po svém kompletním dokončení bude tzv. Panda Power Plant schopna vyprodukovat 3,2 miliardy kilowatthodin sluneční energie za 25 let. Tím odpadne nutnost spálit cca milion tun uhlí, což sníží emise uhlíku o 2,74 milionu tun.

Dotyčný produkt, který je výsledkem spolupráce mezi China Merchants New Energy Group a United Nations Development Program (UNDP), si mimo jiné si klade za cíl zvýšit povědomí mladých Číňanů o čisté energii.

Obě skupiny podle dostupných informací doufají, že v příštích pěti letech v Číně vybudují další „pandí“ elektrárny. Jak se vám tenhle nápad zamlouvá?

Zdroj: Business Insider, Foto: Panda Green Energy

Témata článku: Čína, Design, Elektřina, Ekologie, Solární energie, Architektura, Fotovoltaika, Panda, Energy, Group, China, Solar, Tuna, Uhlík, Příští rok, Letošní rok, Dostupná informace, Business insider, Čistá energie, Dohledná doba, Elektrárna, Kompletní dokončení, Sluneční energie, Solární elektrárna, UNDP

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • pcwifi 8. 7. 2017 12:01:52
    to je ubohy ze to museli poupravit aby se to libilo... jinak idea dobra,...
  • Peter Fodrek 7. 7. 2017 16:53:45
    aby nedopadli ako v USA Útočníci pronikli do amerických elektráren ČTK...
  • Lukáš Černý 7. 7. 2017 16:05:50
    Jak je docíleno toho různého zbarvení? Část panelů montovaná na jednu...
Určitě si přečtěte

Intel na svém webu nečekaně odhalil architekturu Ice Lake. Půjde o druhou 10nm generaci

Intel na svém webu nečekaně odhalil architekturu Ice Lake. Půjde o druhou 10nm generaci

** Na webu Intelu se objevily první zmínky o architektuře Ice Lake ** Půjde o druhou generaci využívající 10nm proces ** Dorazit by měla v druhé polovině příštího roku

Včera | Janů Stanislav | 9