Nový 3D skener vám ukáže, kde přesně přibíráte

Nový 3D skener vám ukáže, kde přesně přibíráte

Lézt na váhu můžete klidně každý den, nicméně dozvíte se maximálně to, kolik jste přibrali (či ubrali) celkově vzato. Oproti tomu zařízení zvané ShapeScale dokáže naskenovat vaše tělo a vytvořit jakéhosi virtuálního avatara, na němž krásně uvidíte, jakým přesně partiím byste měli věnovat zvýšenou pozornost.

Vše funguje v zásadě úplně jednoduše. Kolem uživatele se otáčí robotické rameno se senzory, které zachycují stovky obrázků a miliony datových bodů. Všechny získané informace jsou přenášeny do chytrého mobilního telefonu a zpracovávány. Senzory vám navíc dokážou poskytnout zvukovou zpětnou vazbu o každém dosaženém pokroku.

Proces digitalizace prý zabere méně než minutu. Z výsledného modelu zjistíte spoustu zajímavých informací – například kolik činí hmotnost vašeho tělesného tuku.

„ShapeScale umožňuje zobrazit změny, které vaše oči nemohou vidět. Nejde jen o počet kroků, které uděláte. Je to o získání viditelných výsledků,“ uvádí výrobce dotyčné hi-tech hračky na svých webových stránkách.

ShapeScale může pracovat i na baterii, což vám umožňuje vzít si ho s sebou do posilovny. Předprodejní cena činí 299 USD a koupit ho za ní se rozhodně vyplatí – po svém uvedení na trh (někdy počátkem příštího roku) tento přístroj totiž bude stát o celých 200 USD víc.

Zdroj: ShapeScale

Témata článku: Technika, Zdraví, Lidé, Gadgety, Senzor, Předprodejní cena, Rameno, Příští rok, Chytrá váha, Virtuální avatar, Tělesný tuk, Proces digitalizace, USD, Avatar, Ramen, Zajímavá informace, Zvýšená pozornost, Skener, Výsledný model, Webová stránka, Sken, Datový bod, Tuk, Robotické rameno

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • dpcstb 11. 5. 2017 23:25:33
    a na co je to dobre? beztak nejde schudnut iba na jednom mieste a vazenie...
  • El Vigo 11. 5. 2017 21:31:00
    u čížka je to jedno, jakmile člověk vypadá jako vorvaň tak to je jedno, už...
  • našinec 11. 5. 2017 20:29:09
    Chlapi na břiše, ženské na zadku. I bez 3D skeneru. :-D
Určitě si přečtěte

Takhle se přestavuje vlak. České dráhy mají první zmodernizované Pendolino

Takhle se přestavuje vlak. České dráhy mají první zmodernizované Pendolino

** První jednotka Pendolino dostala modernizovaný interiér ** Součástí jsou nové sedačky, zásuvky, bar nebo dětské kino ** Renovací prošlo i technické zázemí vozů nebo osvětlení

Včera | Janů Stanislav | 5

Co je mechanismus z Antikythéry

Co je mechanismus z Antikythéry

22.  9.  2017 | Králík Ondřej | 2