Podívejte se, co dokáže inkoust a voda! Takové efekty nevykouzlí ani počítač

Tým Macro Room vytvořil fantastickou nahrávku, která ukazuje „hypnotizující krásu barevného inkoustu ve vodě a interakci této látky s různými prvky“. Toto dílo by klidně mohlo konkurovat leckterým videím se speciálními efekty CGI.

Tzv. Ink In Motion začíná v obyčejném akváriu naplněném vodou, v jehož středu jsou umístěny 3D modely planet. Kolem těch následně začne vířit žlutý a červený inkoust, čímž vzniká iluze plamenů. Diváci postupně uvidí rovněž hypnotické květiny či 3D model městečka, které pohlcují barevné „tsunami“.

Pro účely dramatického finále pak byla přidána černá barva, která vše zahalí do neproniknutelné tmy…

Přestože je těžké tomu uvěřit, veškeré scény byly skutečně natočeny přirozeně, tzn. bez použití jakýchkoliv triků. Například padající „kometa“ není nic jiného, než malý kamínek protahovaný kapalinou.

Opět se tak potvrdilo, že i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo – respektive že makrozáběry mohou být stejně tak impozantní jako drahé CGI efekty.

Zdroj: Macro Room

Témata článku: Video, Technologie, Zajímavosti, Barvy, Komet, Macro, Room, Tsunami, Malý satelit, Barevný efekt, Efekt, Jiná látka, Dok, Kometa, Plamen

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Ondřej Matějka 4. 5. 2017 9:19:20
    Tak třeba se toho chytnou filmaři a přestanou nás otravovat s těma...
  • why.not 4. 5. 2017 6:51:41
    Karel Zeman... Co by asi musel dokázat dnes, s dnešní technikou a...
  • Pavel Černík 3. 5. 2017 18:24:49
    Podobná podívaná je na konci téměř každého porno videa. Nezdá se mi že by...