Podívejte se, jak NASA testuje Orion, novou loď pro daleké lety do vesmíru

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 1

Názory k článku

avatar
24. 03. 2017 01:33

Snad vše dopadne OK. Co mě zaujalo "Vyvíjí ji od roku 2006 s cílem dopravovat lidskou posádku mimo oběžnou dráhu Země: tedy například k Měsíci nebo Marsu.", zde si každý může všimnout jak náročné je mít tak říkajíc pohromadě něco, čemu mohu věřit až tak, že nalodím astronauty*. Nyní si stačí přirovnat k plánu jistého vizionáře (ano jde o Elona, pána baterií**), který to bere z jedné vody na čisto. Pche, Měsíc, houby rovnou na Mars se poletí, lodě, skafandry (ty se zatím vyvíjí), mohutný nosič a šup budeme tam za pár let, takový CRP (CADtoRealityProject). Co více, kolem roku 2060 už tam budeme těch "junáků" mít M, ano je tím myšlen 1 milión duší, v podstatě skoro New Prag.
> Já zůstanu na Zemi (naší planetě), když uvidíme člověka na Měsíci za pár let a primitivní základnu do roku 2050 budeme rádi jako blechy. Mars bych přenechal generacím hodně za rokem 2100. Ještě hrozně moc technologií musí být vynalezeno, vyrobeno, otestováno (spolehlivost, redundance, zdroje energie i nový pohon), než tam skutečně ty dušičky bezpečně dopravíme. Oni tam také musí žít ne v nuzných podmínkách chvíli přežít, než sociální síť té doby najde další "cíl" zábavy.
* V Rusku se jedná o kosmonauty, kdy tento název je asi výstižnější, hvězdný pohon zatím skutečně nemáme, proto k hvězdám nelétáme - nedoletíme.
** Vskutku, jedná se o ty na výrobu nenáročné, zcela ekologické (čert vem Krušné hory, když se kácí les, létá lithium), s extra dlouhou životností a kapacitou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor