Podívejte se na čerstvé záběry z průběhu stavby Gigafactory 1 z dronu (video)

Podívejte se na čerstvé záběry z průběhu stavby Gigafactory 1 z dronu (video)

Tesla Motors stále pokračuje ve stavbě největší továrny na světě, která by dle tvrzení měla být i nejrozsáhlejší stavbou na světě – Gigafactory 1. V této obří továrně v Nevadě se budou vyrábět primárně baterie jak pro elektromobily Tesla, tak i pro bateriové systémy Powerwall a Powerpack. I když ještě není dokončená, už částečně funguje a poskytuje omezenou výrobní kapacitu.

Elon Musk ale ve starších rozhovorech zmínil, že dle předobjednávek rozhodně nebude stačit ani celá Gigafactory 1, takže se pochopitelně plánuje výstavba dalších. Gigafactory 1 by ve finálním stavu měla poskytnout roční kapacitu baterií pro půl milionu elektromobilů Tesla.

Dle vyjádření bude Gigafactory 2 (a možná ještě další dvě) v Evropě, přičemž vyrábět by se kromě baterií mohly i samotné elektrické motory, které tvoří důležitou část elektromobilů. Jak vypadá stavba v současnosti, si můžete prohlédnout na kvalitním videu přímo z dronu. Dokončená verze bude mít celou střechu pokrytou solárními články.

Témata článku: Elon Musk, Drony, Tesla Motors, Elektromobily, Stavby, November, Powerpack, Tesla, Tesla S, Obří motor, Nevada, Elektromobil, Svět motorů, Tesla Gigafactory, Elon, Revoluční baterie, Záběr, Stavba

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • salpo1992 17. 11. 2016 18:44:22
    Humus
  • dušan rajninec 11. 11. 2016 8:58:43
    Myslím , že mr. Musk s tou factories veľa vody nenamúti vo výrobe aut ....
  • SGvagon 11. 11. 2016 8:09:54
    No nevím jestli má smysl dělat továrnu na baterie, když ještě ani nejsou...