Premiéra se blíží, Tesla odhalí elektrický tahač na konci října

Pro Elona Muska je letošek pořádně nabitým rokem - Tesla začala prodávat Model 3, rozjela se Boring Company s vizí městské tunelové dopravy, Space X dokázal poprvé znovupoužít kosmickou loď a na říjen je neplánována další významná premiéra tahače s elektrickým pohonem.

Klepněte pro větší obrázek
Premiéru oznámil Elon Musk na Twitteru

Původně se měl kamion Tesly veřejnosti ukázat už v průběhu září, nakonec jej ale Elon Musk představí až 26. října v kalifornském Hawthorne, kde firma sídlí. Prozatím nemáme prakticky žádné informace o tom, co elektrický kamion zvládne. Podle Reuters by měl být dojezd kolem 300 mil, tedy necelých 500 kilometrů.

Dá se očekávat zapojení autonomního řízení včetně vzájemné komunikace a úzké spolupráce mezi jednotlivým vozy. Muskova vize jsou tedy konvoje náklaďáků bez řidičů, které se po silnicích budou pohybovat zcela samostatně.

Mnohem víc než u osobních automobilů však bude záležet na dojezdu. Zatímco 500 km je u běžného elektromobilu dostačující hodnota, u tahače půjde o naprosté minimum.

Elon Musk: Vizionář s výsledky:

Témata článku: Twitter, Elon Musk, Tesla Motors, Automobily, Elektromobily, Boring Company, Tesla, Úzká spolupráce, Osobní automobil, Tahač, Minimum, Elektrický pohon, Reuters, Naprosté minimum, Hawthorne, Autonomní řízení, Říjen, Elektrický kamión, Vzájemná komunikace, Dojezd, Kosmická loď, Space X, Dostačující hodnota, Náklaďák, Konec října

34 komentářů

Nejnovější komentáře

  • mardzi 17. 9. 2017 12:05:40
    No neviem.V Mnichove uz pred dvoma rokmi jazdil plne elekticky tahac aj s...
  • jankomrska 15. 9. 2017 22:21:27
    Toto je originál. Nemá až na podobné jméno nic společného s Teslou a s...
  • _ldx 15. 9. 2017 22:01:42
    Tomuto konceptu na rozdíl od jiných věcí od SpaceX vůbec nevěřím. Možná...
Určitě si přečtěte

Němci chystají zbraň proti přihlašování Googlu a Facebooku. Pomůže i nařízení EU

Němci chystají zbraň proti přihlašování Googlu a Facebooku. Pomůže i nařízení EU

** Platforma je od začátku budována s důrazem na nařízení GDPR, které dorazí příští rok ** Má vrátit plnou kontrolu nad osobními daty do rukou uživatelů ** Od dat chce odstřihnout i reklamní systémy, pokud s cílením uživatel nesouhlasí

Dnes | Janů Stanislav | 35

Přesně před 30 lety se světu odhalila Škoda Favorit

Přesně před 30 lety se světu odhalila Škoda Favorit

Brněnský strojírenský veletrh se před třiceti lety – 16. září roku 1987 – stal dějištěm světové premiéry. Škoda po mnoha desetiletích představila svůj první osobní vůz s motorem vpředu: Favorit.

17.  9.  2017 | Pecák Radek | 9