Prosklené minibusy do tunelů: Tahle by podle Elona Muska mohla vypadat veřejná doprava budoucnosti

Nová Muskova firma The Boring Company má za cíl vybudovat vícevrstvou podzemní síť tunelů, které by ulehčily pozemní dopravě ve městech. Auta by se z ulic snesla do podzemí výtahy přímo u silnic a v tunelech by se pohybovala na plošinách s automatizovaným řízením. Nyní firma ukázala, jak by mohla vypadat specializovaná autonomní vozidla veřejné městské dopravy pro tuto platformu.

Prosklené autobusy by měly vlastní podvozek, kola a elektropohon. Nicméně po silnici by toho moc nenajezdila, využívala by především síť podzemních tunelů. Rychlost by dosahovala 200 km/h a více. Futuristická vozidla jsou k vidění na nových fotografiích zmenšeného modelu, které firma uvolnila. Viz galerie výše.

Vizi tunelové přepravy podle Elona Muska si můžete prohlédnout v následujícím videu:

Před dvěma týdny se Elon Musk pochlubil, že již přešel od slov k činům a ukázal první testovací tunel, na kterém vyzkoušeli ražbu a také vysokorychlostní pohyb po kolejnicové platformě.

Pozor! Následující video ukazuje mimo jiné průjezd tunelem vysokou rychlostí. Pokud jste citlivější na pozorování stroboskopických efektů, může vám způsobit nevolnost či jiné obtíže:

Témata článku: Elon Musk, Doprava, Boring Company, Vysokorychlostní pohyb, Tunel, Stroboskopický efekt, Zmenšený model, Doprava budoucnosti, Nová fotografie, Podvozek, Autonomní řízení, Pozemní doprava, Veřejná galerie, Městská doprava, Autonomní vozidlo, Futuristické vozidlo, Veřejná doprava, Vysoká rychlost, Pozorování, Automatizované řízení, Elon, Budoucnost, Podzemní tunel

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • jozka2000 30. 5. 2017 9:15:18
    Mne by spis zajimala prezentace, jak budou vypadat ty tunely v mistech,...
  • Bohumil Tříska 30. 5. 2017 7:31:52
    Zajímalo by mě, kolik procent nákladů na stavbu metra je spojeno s tím, že...
  • dušan rajninec 30. 5. 2017 6:50:13
    Toho Muska je tu škoda ! Každý mesiac zasobuje svet novou genialitou , ako...