Robot Flippy obrací burgery a skládá je na housky

Roboti přijdou a seberou lidem práci. To není žádný sci-fi strašák, ale blížící se realita. Velká revoluce se promítne hlavně do rychlého občerstvení, kde už dnes dotykové terminály nahrazují obsluhu při příjmu objednávek. Nyní ale roboti zamíří i do kuchyně.

Nově představený robot Flippy od Miso Robotics se soustředí na grilování burgerů. Dokáže si pohlídat správné propečení, hotové placky skládá na připravené housky a díky kamerám dokáže rozpoznat, co se zrovna na grilovací ploše opéká.

Robota už nainstalovali do restaurace CaliBurger v kalifornské Pasadeně, kde obrací burgery zatím v testovacím provozu. Do prodeje se dostane příští rok a v roce 2019 se počítá, že bude obracet placky v 50 restauracích CaliBurger.

Robot nevyžaduje speciální instalaci, prostě ho postavíte vedle stávající plotny a zapojíte. Zatím začíná s jednoduchým úkolem obracení burgerů, ale podobní asistenti by měli brzy v kuchyních převzít otravné nebo nebezpečné opakující se činnosti jako je smažení kuřat, krájení zeleniny a podobně.

Zdroj: Miso Robotics

Témata článku: Roboti, Strojové učení, Testovací provoz, Robot, Obrazovka, Velká revoluce, Snímek, Rychlé občerstvení, Burger, Jednoduchý úkol

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tejvl 11. 3. 2017 0:33:19
    Snad nam ta reklama nechce rict, ze mit za kolegu robota bude hrozna...
  • delete delete 10. 3. 2017 9:39:45
    To je bussiness! Flaknu si pred cizi video dve reklamy a jeste logo do...
  • TrueStory 9. 3. 2017 13:36:13
    Tak v ČR se tohle rozhodně neujme, tady jsou tak směšné platy, že i na...