radon
31. 3. 2017 • 9:46

lidí je stále víc, vody tím pádem stále míň, tak namísto suché trávy nasadíme obilí. Až uschne nahradíme ho kukuřicí která vytáhne poslední zbytky hluboko ukryté vody. Z těch obrovských mezer mezi kukuřičnými řádky vyfouká vítr vysušenou půdu až na kámen a jíl. Pak uschne i ta kukuřice. Jelikož se po celou tu dobu zvyšoval počet lidí geometrickou řadou, nepomůže dovoz potravin a nastane exodus. Bohatší státy se dozví, že musí pomoci a přijmout hladové uprchlíky. Po určitém čase už nebudou mít kapacity na integraci a začnou mít samy problémy s narůstající populací. Jejich ekonomika půjde k zemi a v problémových oblastech se přitom nic nezmění, emigrující rychle nahradí nová populace, která bude mít zase nedostatek potravin. Tomu se říká řešení.

neilz
30. 3. 2017 • 18:06

jo to je uzasny ze zas krmime hladove krky co jinak mohli mit proste smulu a alespon trochu se mohlo spomalit prelidnovani planety, mozna to zni blbe ale fakt bych radsi slysel ze to tamhle 5miliard lidi nedalo a planeta si ulehcola nez ze tu je zas o dalsich 100 kvasinek vic

dolph1888
dolph1888
30. 3. 2017 • 17:33

Proti hladovění by pomohla osvěta, ochota církví (katolické, islámu) v kontrole porodnosti. Změny klimatu sice existují, ale jejich dopad nezapříčiňuje hlad v mnoha částech světa. Mnoho a mnoho zemí, celá desetiletí dostává pomoc, potravinovou či jinou materiální, přesto je v nich stále hlad. Příkladem je Africký kontinent, ale není sám. V zemích, kde v 60 a 70 letech byla procenta dnešní populace (příkladem je Somálsko, Egypt) došlo k distribuci pomoci, ta ovšem nakonec nevyústila ve vznik soběstačné společnosti, tvořící hodnoty, ale v další a další nárůst populace - nafouknutých bříšek.
> Co se stane, když budu stále a stále produkovat více potravin? Budu mít více prázdných bříšek a budu se dále snažit vyvolat v lidech soucit, pro další a další pomoc. Jak by to vypadalo v Evropě, kdyby místo 500M lidí měla např. 15G (no ano, populace např. Egypta se od druhé války zvýšila x30, 2,6 > 90M) myslíte, že by byla dobrým místem pro život? Já mám pocit, že ne.
> Jedině změna v myšlení lidí, důsledná výchova ve školách, případně i re-kolonizace je řešení, bohužel.

Určitě si přečtěte

Články odjinud