Šéf Volva: Nastal čas skoncovat s dieslovými motory. Půjdeme cestou Elona Muska

Šéf Volva Håkan Samuelsson se nechal v týdnu slyšet, že švédská automobilka nejspíše skončí s dieslovými motory a přejde na elektrický pohon. Důvodem jsou stále přísnější uhlíkové emisní normy a zároveň chystané dusíkové normy, které by sebou nesly natolik vysoké technologické investice, že se už nejspíše vyplatí přejít na kompletní elektrifikaci po vzoru Tesly.

Samuelsson zároveň ocenil Elona Muska a jeho Tesla Motors, protože zariskoval a udělal něco, co měly provést tradiční automobilky už dávno. Představil elektromobil běžné konstrukce a trh to ocenil poptávkou, čímž dal najevo i tradičním výrobcům, že hlad po elektrovozech tu skutečně je. Díky Tesle se zároveň začala budovat infrastruktura dobíjecích stanic.

Silná slova CEO švédské automobilky přitom zapadají do koncepce Volva, ta se totiž poslední roky silně orientuje na nové technologie a účastní se hromady experimentálních projektů pro autonomní řízení. Za zmínku stojí třeba evropský projekt SARTRE, který zkoumá možnosti semi-autonomního řízení, kdy se vůz na panevropských dálnicích zařadí do jakéhosi vláčku a první automobil bude předávat za sebe instrukce, jak mají ostatní vozy upravovat svoji jízdu.

Aktuálně pak Volvo oznámilo spolupráci s Googlem a jako OS pro svůj palubní počítač použije Android.

Diskuze k Elonu Muskovi:

Témata článku: Google, Technologie, Byznys, Android, Elon Musk, Tesla Motors, Automobily, Evropská unie, Elektromobily, IT Osobnosti, Investice, Volvo, Čas, SKO, Autonomní řízení, Dieslový motor, Poslední rok, Infrastruktura, Uhlík, První tunel, Šéf, Autonomní vůz, Ars Technica, Palubní počítač, Automobilka

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pavel Götze 21. 5. 2017 19:50:10
    Zajimavy by bylo spise vedet, jaka by byla realna poptavka bez dotaci. Ono...
  • MainMan 20. 5. 2017 20:44:58
    Neeee, Volvo nee :-(
  • JohnST 19. 5. 2017 21:11:30
    Uz to ten sef Volva dementoval co vyhlasil. Je to len velkohuby populizmus...
Určitě si přečtěte

Jak vytvořit video z fotek: 6 šikovných programů a služeb

Jak vytvořit video z fotek: 6 šikovných programů a služeb

** K vytvoření efektních videí není třeba specializovaného softwaru ** Pomohou předinstalované aplikace na počítačích mobilech ** Některé vám video sestříhají samy

Dnes | Kluska Vladislav | 1