SpaceX vypustil další raketu. Natočil unikátní záběry od startu až po přistání prvního stupně

Včera se to nepovedlo. SpaceX necelou minutu před startem zastavil odpočítávání, aby posléze oznámil, že se poletí až v pondělí 1. května. Na vině byla chyba čidla prvního stupně rakety.

Dnes se start už vydařil. Falcon 9 vyletěl ve 13.15 středoevropského času a na oběžnou dráhu vynesl tajný satelit NROL-76 amerického úřadu NRO (National Reconnaissance Office). O cíli mise se proto nic neví a také přímý přenos startu mohl probíhat jen do doby oddělení prvního stupně.

To nás ale u SpaceX stejně zajímá nejvíc. Díky dnešním podmínkám a přistání vyhořelého prvního stupně na mysu Canaveral bylo možné sledovat průběh od začátku až do konce. Záběry jsou skutečně unikátní, nic podobného jsme ještě nikdy nemohli vidět.

V článku si můžete pustit náš zkrácený sestřih. Celý přenos dnešního startu najdete na YouTube přímo u SpaceX. Doporučujeme ale raději video s českým komentářem webu Kosmonautix.cz.

Témata článku: Vesmír, Elon Musk, NASA, SpaceX, Raketa, Falcon, YouTube, Oběžná dráha, První satelit, Tajný satelit, Záběr, Kosmonaut, Mys Canaveral, National Reconnaissance

24 komentářů

Nejnovější komentáře

  • NokTon 1. 5. 2017 21:14:52
    Nemůžu nikde najít - to je asi celá nová raketa, nikoli znovupoužití první...
  • delete delete 1. 5. 2017 18:49:48
    Sledoval jsem celý start i přistání live. Vřele doporučuji každému, až...
  • František Louda 1. 5. 2017 16:58:45
    Nešlo by prosím něco udělat s těmi videi. Seká se to a to mám rychlost...
Určitě si přečtěte