Špičková fotografka pořizuje snímky Volvem XC60. Obrázky vyfocené autem vystavuje v londýnské galerii

Bezpečnostní kamery, které jsou na palubě nového Volva XC60, posloužily jako pracovní nástroj fotografce Barbaře Davidsonové.

Tato umělkyně, která již třikrát získala věhlasnou Pulitzerovu cenu, pořídila díky nim kolekci fotografií zachycujících život v dánské Kodani. Snímky obsahují i barevné rámečky, jejichž původním účelem je varování řidičů před auty, chodci, cyklisty, případně i zvířaty, nacházejícími se v dráze vozu.

Premiéra unikátní výstavy se koná v londýnské galerii Canvas Studios. Pak bude přemístěna do dalších světových destinací.

„Kolekce prezentuje dva pohledy. Za prvé zachycuje život v evropském městě s veškerou jeho krásou a za druhé také zvýrazňuje komplexní prostředí, v němž žijeme,“ říká irsko-kanadská umělkyně. „V tomto projektu propojujeme umění a bezpečnost, aby si lidé uvědomili, jaké výhody tato technologie přináší.“

„S Volvo Cars jsem silně osobně propojena," vysvětluje motiv svého počinu umělkyně. "Když mi ještě nebylo dvacet, převrátilo se vozidlo, v kterém jsem jela, při vážné havárii. Za normálních okolností by to nejspíš skončilo smrtí. Jak mi řekli později, přežila jsem jen proto, že vůz, v němž jsem cestovala – bylo Volvo,“ dodává fotografka.

Více se o Volvu XC60 a dalších automobilech dozvíte na Autorevue.cz!

Diskuze (6) Další článek: MSI X299 XPOWER Gaming AC: aktuálně nejlepší deska pro nové procesory Intelu

Témata článku: Automobily, Fotografování, Volvo, Fotograf, Počin, Komplexní prostředí, Kodaň, Obrázek, Kolekce, Fascinující svět, Pulitzer, Původní účel, Galerie, Normální okolnost, Fotografka, Bezpečnostní kamera, Pracovní nástroj, Irsko