Špičková fotografka pořizuje snímky Volvem XC60. Obrázky vyfocené autem vystavuje v londýnské galerii

Bezpečnostní kamery, které jsou na palubě nového Volva XC60, posloužily jako pracovní nástroj fotografce Barbaře Davidsonové.

Tato umělkyně, která již třikrát získala věhlasnou Pulitzerovu cenu, pořídila díky nim kolekci fotografií zachycujících život v dánské Kodani. Snímky obsahují i barevné rámečky, jejichž původním účelem je varování řidičů před auty, chodci, cyklisty, případně i zvířaty, nacházejícími se v dráze vozu.

Premiéra unikátní výstavy se koná v londýnské galerii Canvas Studios. Pak bude přemístěna do dalších světových destinací.

„Kolekce prezentuje dva pohledy. Za prvé zachycuje život v evropském městě s veškerou jeho krásou a za druhé také zvýrazňuje komplexní prostředí, v němž žijeme,“ říká irsko-kanadská umělkyně. „V tomto projektu propojujeme umění a bezpečnost, aby si lidé uvědomili, jaké výhody tato technologie přináší.“

„S Volvo Cars jsem silně osobně propojena," vysvětluje motiv svého počinu umělkyně. "Když mi ještě nebylo dvacet, převrátilo se vozidlo, v kterém jsem jela, při vážné havárii. Za normálních okolností by to nejspíš skončilo smrtí. Jak mi řekli později, přežila jsem jen proto, že vůz, v němž jsem cestovala – bylo Volvo,“ dodává fotografka.

Více se o Volvu XC60 a dalších automobilech dozvíte na Autorevue.cz!

Témata článku: Automobily, Fotografování, Volvo, Obrázek, Bezpečnostní kamera, Fotografka, Galerie, Kodaň, Komplexní prostředí, Normální okolnost, Pracovní nástroj, Pulitzer, Původní účel, Fascinující svět, Počin

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ceco99 19. 7. 2017 14:25:07
    "Kolekce prezentuje dva pohledy. Za prvé zachycuje život v evropském městě...
  • Protonic 14. 7. 2017 8:33:37
    Je vidět jak už má někdo jméno, tak nezáleží co vydává za umění, jestli je...
  • Daniel D. 13. 7. 2017 20:00:49
    Ty fotky se moc nepovedly...