Studie ukázala, že jeden ze šesti amerických veterinářů někdy uvažoval o sebevraždě

Studie ukázala, že jeden ze šesti amerických veterinářů někdy uvažoval o sebevraždě

Dělat veterináře není vůbec jednoduché. Zvířecí lékaři totiž překvapivě často trpí různými duševními poruchami, depresemi a sebevražednými myšlenkami. Ukázal to průzkum jejich psychického zdraví, který před časem provedli odborníci z Association of State Public Health Veterinarians, Auburn University a Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Anonymní ankety se zúčastnilo více než 10 000 veterinářů. Z jejich odpovědí mimo jiné plyne, že 14,4 % mužů a 19,1% žen, které se této profesi věnují, od ukončení studií zvažovalo sebevraždu. To je třikrát víc, než kolik v USA činí celostátní průměr.

6,8% veterinářů a 10,9 % veterinářek pak přiznalo silné pocity úzkosti a 24,5 % veterinářů a 36,7% veterinářek během své kariéry zažilo nějakou depresivní epizodu.

Podle Randalla J. Netta z CDC jsou tyto výsledky značně podobné výsledkům jiných podobných průzkumů, které proběhly v Austrálii, Velké Británii a dalších zemích. Nejedná se tedy o americké specifikum.

„S největší pravděpodobností jde o důsledek kombinace jistých osobnostních rysů veterinářů a prostředí či stresu z praxe,“ konstatoval Nett.

V následujících letech tak bude nutné přijmout opatření, která tuto neblahou situaci změní k lepšímu. V dané souvislosti se samozřejmě přímo vnucuje otázka, jak jsou na tom čeští veterináři a veterinářky.

Zdroj: JAVMA

Témata článku: Výzkum, Deprese, Zdraví, Sebevražda, Psychika, Zvěrolékaři, Kočka, Stres, Porucha, Podobné opatření, Studie

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • frantaN47 8. 2. 2017 10:17:41
    Zajímalo by mě, jak by to dopadlo i u jiných profesí. Jestli se to týká...
  • abchonza 8. 2. 2017 10:02:44
    jako proc ne,ale co ma tenhle clanek co delat na zive.cz? to nema nic...
  • StormBorec 8. 2. 2017 8:49:28
    Nepíše se studie ukázala, ale "vědci zjistili", kur.. už si to jednou...