Takhle váš domov dopadne, když v něm vypukne požár!

New Zealand Fire Service vytvořil děsivé panoramatické video, které ukazuje, jak rychle se oheň v místnosti – v tomto případě v obývacím pokoji – dokáže šířit. Doufá, že tak zvýší povědomí veřejnosti o nebezpečí domácích požárů.

Tento záznam mj. jasně ukazuje, proč bychom v podobné situaci neměli zkoušet zachraňovat různé cennosti a raději rychle vzít nohy na ramena. Proměna obýváku v nefalšované ohnivé peklo totiž zabere necelou minutu.

„Pokud odejdete, můžete vytvořit nové vzpomínky. Tyhle nechte za sebou,“ hlásá nápis u fotoalba. Z jiného textu se zase dozvíte, že pohovka je ekvivalentem 170 litrů nějakého tekutého paliva.

Podle New Zealand Fire Service je důležité mít pro případ požáru vytvořený únikový plán a toho se následně držet. Záleží skutečně na každé vteřině – na konci videa už je místnost plná kouře a stěny a strop se pomalu začínají bortit.

Zdroj: New Zealand Fire Service

Témata článku: Video, Bezpečnost, Zajímavosti, Oheň, Bydlení, Fire, Galaxy Note, Galaxy Note 3, Galaxy Note 4, New Zealand, Panoramatické video, Litr

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Milan Keršláger 30. 3. 2017 9:32:32
    U vážné věci trocha humoru (pro...
  • dolph1888 29. 3. 2017 17:12:10
    Stát se může cokoliv, ale má prababička říkala, horší než požár je velká...