V Tokiu si můžete koupit novou tvář – Japonec tiskne 3D masky s realistickými obličeji

Japonský prodejce masek Shuhei Okawara přišel se zajímavým nápadem: tiskne masky s realistickými obličeji. Jedná se o trojrozměrné repliky tváří skutečných lidí, díky kterým si lze vypůjčit vzhled úplně jiné osoby, informuje Reuters.

„Je to neuvěřitelné, ale mnoho lidí z celého světa si chce ode mne koupit masku se svým obličejem. Zájem je mnohem větší, než jsem očekával.“ uvedl Okawara v rozhovoru. Svůj nápad přitom původně mínil jako zábavnou recesi.

Maska s obličejem

Masky je možné zakoupit v tokijském obchodě Kamenya Omote za cenu 98 tisíc japonských jenů, což je v přepočtu asi 20 tisíc korun. Kromě realistických tváří zde Okawara nabízí také různé doplňky pro večírky a divadelní představení.

Aktuálně je v nabídce několik masek blíže neidentifikovaných dospělých Japonců, přičemž již před zahájením prodejů po nich byla značná poptávka. V nabídce by postupně měly přibývat další tváře, včetně neasijských.

Okawara k výrobě masek používá 3D tiskárnu s tím, že jsou o pět procent větší než předlohy, aby se snadněji navlékaly na obličej. Dle snímků a videí vypadají poměrně realisticky – za pozornost stojí detailně zpracovaná pokožka, řasy nebo obočí. K úplné dokonalosti tak chybí jen mimika.

Diskuze (6) Další článek: Netflix už plánuje natočit o šílenství kolem Gamestopu a Redditu film. A není sám

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,