Výsledky simulace naznačují, že 68 % vesmíru ve skutečnosti nemusí existovat

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 22

Názory k článku

04. 04. 2017 12:27

Takže Temná energie je něco jako Bulharská konstanta, kterou násobíme, aby nám to vyšlo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 04. 2017 20:48

Temná hmota a temná energie jsou dvě naprosto rozdílné věci. Temná hmota je de facto hmota, kterou neumíme přímo spatřit (nevyzařuje v žádném spektru), ale vidíme její gravitační působení ve velkém měřítku. Můžeme ji tedy pozorovat zprostředkovaně. Může se jednat o prach (v tomto ohledu klidně i volné atomy vodíku) o teplotě blízké absolutní nule. Hmota natolik studená, že nezáří, natolik řídká, že nebrání průchodu světla, ale přitom ve vesmírných měřítkách už dokáže svou gravitací ovlivnit i pohyb galaxie.Temná energie je na rozdíl od toho spíše konstrukt, který vyšel z rovnic týkajících se fungování samotného prostoru. A tam je pořád otázka, jestli nám chybí nějaká část energie, která by držela vesmír pohromadě, nebo jestli se jedná o "chybu" či spíše nepřesnost v rovnicích. Lze si to představit třeba tak, že klasická Newtonovská fyzika se ukázala jako "chybná" v měřítku planet a galaxií. Teprve s teorií relativity to začalo fungovat. Čili se může ukázat, že nám chybí rovnice pro fakt extrémní vzdálenosti a extrémní objemy hmoty. Je potřeba další teorie (a rovnice) pro ještě větší měřítka.Nebo se může jednat o problém "étéru" - dokud lidé nechápali podstatu šíření světla, existovala hypotéza étéru, pomocné látky, která zaplňuje vesmír a umožňuje přenášet světlo podobně jako vzduch (jakákoli látka) přenáší zvuk. Tato hypotéza se ukázala naprosto mylnou, ale nějaký čas byla naprosto vážně přijímána. Temná energie se může ukázat podobným omylem, resp. chybějící znalostí nějaké oblasti fyziky.Jenže tohle jsou zatím hypotézy, které se průběžně objevují, chybí jejich důkazy, nejsou ucelené modely, na kterých by vůbec bylo možné postavit nějaké experimenty pro dokázání hypotézy. Jakékoli z nich.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
03. 04. 2017 17:58

Nevíme jak je to velký, ale 68% z toho asi možná pravděpodobně neexistuje

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
03. 04. 2017 14:49

Dá se říci, že stačí prohlásit za významného vědce a vyslovit nesmyslnou teorii o vesmíru a rázem jste slavní. On totiž nikdo nemůže dokázat, že sprostě lžete. Kolik další lhářů mezi samozvanými vědci je? Asi mnohem více než se domníváme.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
03. 04. 2017 12:59

Temnou hmotu tušíme (ale stále není potvrzeno jaké částice k ní náleží, tvoří ji, i když indície zde jsou). Co se týče temné energie, to si "mládenci" trošičku nabíhají o té nemáme ani šajnu. Zajímavé je, že "hledají" energii, a stále mluví o hmotě ", že hmota má jednotnou hustotu.", "vlivu gravitace na distribuci milionů částic temné hmoty." . Temná energie podle mě nemá nic společného s energiemi (natož s hmotou), tak jak je chápeme my, myslím si, že je to energie která tvoří a je zodpovědná přímo za existenci našeho prostoročasu. Umožňuje existenci ostatních částic (tedy i energie), vymezuje jim limity v jakých existují, jejich hmotnosti apod. .
> Když chci mít v prostoru energii nebo její úspornou variantu (hmotu, ta je proti energii prakticky prázdná, částice zabírají minimum prostoru, proto ji lze stlačovat až k neutronové hvězdě, dále přes teoretickou kvarkovou k černé díře), musím mít jakýsi základní prostor, který mi něco takového umožní. Ten musí být také něčím tvořen a to je právě temná hmota, ale především temná energie. Pro nás temná z toho důvodu, že zatím o ní nic nevíme, neumíme ji detekovat přímo ani nepřímo - nic.
> Zjednodušeně bych to přirovnal k pevnému disku.
1. Sám pevný disk, plotna (čip) je temná hmota a energie.
2. Formát disku je náš prostoročas.
3. My jsme ta data v daném filesystému.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
03. 04. 2017 12:54

Opět jsem měl pravdu a považoval jsem oprávněně "vědce" s temnou hmotou za pomýlené od samého počátku, když jsem ten nesmysl slyšel. Měl jsem z nich prču, tak "vzdělání" a tak mimo. Oficiální "vědě" dnes už snad skoro nikdo nevěří, zvláště, když obhajuje "globální oteplování", které museli změnit na "změnu klimatu", protože se jaxi oteplování zastavilo. Největší šašek je pak profesor Hawskens Podívejte se, jak ty naše auta a továrny na uran zvýšily teplotu před 2000 lety
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-21719... ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (9)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor