A pak zamrzne peklo. Ferrari slíbilo první elektromobil na rok 2025

Kult jménem Ferrari vyrostl na spalovacích motorech a dlouho to vypadalo, že nehodlá podlehnout elektrifikaci, ale teď mění názor. S novým vedením přichází příslib postavit první výhradně bateriemi poháněný vůz za čtyři roky.

Novinku oznámil předseda představenstva Ferrari John Elkann na valné hromadě. „Disciplinovaně pokračujeme v naší strategii elektrifikace,“ prohlásil Elkann, který je pokračovatelem rodu Agnelliů, zakladatelů automobilky Fiat, mateřské společnosti Ferrari. „Naše interpretace a aplikace těchto technologií v automobilovém sportu i na silničních vozidlech je obrovskou příležitostí, jak přiblížit jedinečnost a vášeň značky Ferrari novým generacím,“ dodal. Žádné podrobnosti o připravovaném elektromobilu ale nezveřejnil.

Nový ředitel, nový přístup

Generální ředitel Ferrari Louis Camilleri, který přišel do Ferrari v roce 2018, elektromobil se vzpínajícím se koněm ve znaku odmítal. „Mnoho našich zákazníků si stěží dokáže představit opravdové Ferrari, které by bylo plně elektrické,“ prohlásil například v roce 2019. Loni už poněkud smířlivěji uvedl, že se nemyslí, že by Ferrari kdy vyrábělo pouze elektromobily a vyloučil, že za jeho života by automobilka vyráběla byť polovinu vozů jako elektromobily. Nyní je Camillerimu 66 let.

Camilleri byl z funkce odvolán v závěru loňského roku. Nového šéfa automobilka stále hledá. Elkann nyní prohlásil, že proces výběru generálního ředitele zrychluje, a že každý z kandidátů ve zúženém výběru má technologické znalosti nezbytné k tomu, aby dokázal vést Ferrari.

Podrobný plán svého rozvoje chce Ferrari představit příští rok. V roce 2022 také automobilku čeká řada důležitých premiér. Ferrari by například mělo představit své vůbec první vozidlo kategorie SUV, nazvané Purosangue. Elkann slibuje, že půjde o „něco opravdu mimořádného“. Italský výrobce přitom v tomto ohledu dohání konkurenci, firmy jako Lamborghini nebo Aston Martin už totiž vozy kategorie SUV v nabídce mají.

Diskuze (8) Další článek: Jak lépe zorganizujete nejen vaši práci? Ovládněte OneNote!

Témata článku: Elektromobily, Fiat, Ferrari, Aston Martin, Peklo, Automobilka, Elektromobil, Louis Camilleri, Spalovací motor, Předseda představenstva, Generální ředitel, LamborghiniJak zrušit Facebook: Když chcete smazat účet, nestačí ho jen deaktivovat

Jak zrušit Facebook: Když chcete smazat účet, nestačí ho jen deaktivovat

** Z Facebooku můžete zmizet dvěma způsoby. Buď dočasně, nebo natrvalo ** Nashromážděná data si můžete stáhnout ** Když účet smažete, nemůžete si už založit nový

David Polesný
SoukromíFacebookSociální sítěWeb
Jak stáhnout video z Youtube: 5 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 5 nejlepších nástrojů

** Videa nejen z Youtube se hodí stáhnout v případě, že může být smazáno ** Rovněž se hodí možnost získat pouze audio ** Použít lze desktopové aplikace, webové nástroje i doplňky

Stanislav Janů
TipyNejlepší programy
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský
Rodokmen