A pak zamrzne peklo. Ferrari slíbilo první elektromobil na rok 2025

Kult jménem Ferrari vyrostl na spalovacích motorech a dlouho to vypadalo, že nehodlá podlehnout elektrifikaci, ale teď mění názor. S novým vedením přichází příslib postavit první výhradně bateriemi poháněný vůz za čtyři roky.

Novinku oznámil předseda představenstva Ferrari John Elkann na valné hromadě. „Disciplinovaně pokračujeme v naší strategii elektrifikace,“ prohlásil Elkann, který je pokračovatelem rodu Agnelliů, zakladatelů automobilky Fiat, mateřské společnosti Ferrari. „Naše interpretace a aplikace těchto technologií v automobilovém sportu i na silničních vozidlech je obrovskou příležitostí, jak přiblížit jedinečnost a vášeň značky Ferrari novým generacím,“ dodal. Žádné podrobnosti o připravovaném elektromobilu ale nezveřejnil.

Nový ředitel, nový přístup

Generální ředitel Ferrari Louis Camilleri, který přišel do Ferrari v roce 2018, elektromobil se vzpínajícím se koněm ve znaku odmítal. „Mnoho našich zákazníků si stěží dokáže představit opravdové Ferrari, které by bylo plně elektrické,“ prohlásil například v roce 2019. Loni už poněkud smířlivěji uvedl, že se nemyslí, že by Ferrari kdy vyrábělo pouze elektromobily a vyloučil, že za jeho života by automobilka vyráběla byť polovinu vozů jako elektromobily. Nyní je Camillerimu 66 let.

Camilleri byl z funkce odvolán v závěru loňského roku. Nového šéfa automobilka stále hledá. Elkann nyní prohlásil, že proces výběru generálního ředitele zrychluje, a že každý z kandidátů ve zúženém výběru má technologické znalosti nezbytné k tomu, aby dokázal vést Ferrari.

Podrobný plán svého rozvoje chce Ferrari představit příští rok. V roce 2022 také automobilku čeká řada důležitých premiér. Ferrari by například mělo představit své vůbec první vozidlo kategorie SUV, nazvané Purosangue. Elkann slibuje, že půjde o „něco opravdu mimořádného“. Italský výrobce přitom v tomto ohledu dohání konkurenci, firmy jako Lamborghini nebo Aston Martin už totiž vozy kategorie SUV v nabídce mají.

Diskuze (8) Další článek: Jak lépe zorganizujete nejen vaši práci? Ovládněte OneNote!

Témata článku: Elektromobily, Fiat, Ferrari, Aston Martin, Elektrifikace, Peklo, Generální ředitel, Automobilka, Louis Camilleri, Lamborghini, Spalovací motor, Předseda představenstva, ElektromobilSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Next-gen verze třetího Zaklínače se přece jen dočkáme koncem letošního roku
Michal Maliarov
Zaklínač 3: Divoký honCD Projekt REDNext-gen
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje