AeroSlider: Vlak budoucnosti by mohl létat rychlostí až 800 km/hod

Názory k článku

dpcstb  |  02. 12. 2019 12:26  |  Microsoft Windows 7 Firefox 70.0

ak to leti rovnako rychlo ako lietadlo, preco viac krat opakuju zeby to bolo pomalsie ako lietadlo?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (7)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
StormBorec  |  02. 12. 2019 13:28  |  Microsoft Windows 10 Chrome 78.0.3904.108

Tenhle článek - to je perla...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
radon  |  02. 12. 2019 13:34  |  Microsoft Windows 10 Chrome 78.0.3904.108

koleje a podvozek, co by měl vydržet takovou rychlost? A vliv počasí? To mně ta Muscova vyválcovaná trubka ve které poletí ta patrona v suchu, teple, podtlaku ... připadá pořád jako lepší nápad. Navíc v podvěsu snadněji překříží stávající komunikace.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
vransen  |  02. 12. 2019 14:08  |  Microsoft Windows 10 Edge 18.17763

Nechápu, jak by tohle mělo být rychlejší, než Maglev? Přijde mi to stejná ptákovina jako Hyperloop...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Kaja_33  |  02. 12. 2019 14:29  |  Microsoft Windows XP Firefox 21.0

Tak to je super úlet! Kam na to chodí? Jaký to má poloměr zatáčení? Pro ty pylony to musí být docela nápor. A taky pozor na ptáky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Jarda.abc  |  02. 12. 2019 14:32  |  Microsoft Windows 10 Chrome 78.0.3904.108

Takže těch 800 může dosáhnout i maglev.
Taky má magnetický polštář, ale ne ve výšce 20 m. Ta výška to ale celé prodraží. A k hyperloopům. Tam jde o podtlak, na který potřebujete trubky.
Tak jaký ten podtlak a na jakou vzdálenost byl již dosažen?
Obávám se, že jsme se k podtaku zatím nedostali.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
franta321  |  02. 12. 2019 15:19  |  Microsoft Windows 7 Firefox 68.0

Hmmm, zajímavý, no. Akorát nevím, proč by ten vlak měl s sebou vozit uvnitř stromy

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
peter.mlich  |  02. 12. 2019 15:38  |  Microsoft Windows 10 Firefox 70.0

V clanku neni receno, v cem spociva trik, takze je to to same, jako mluvit o transportnim paprsku :)
Tipnul bych si, ze se jedna o jakesi elektro-magneticke reseni, jina verze japoskeho vlaku 600 km/h. Nevyhodou je, ze doposud nikdo nezkoumal vliv silnych magnetickych poli na magneticke poly a jadro planety. Planeta ma tusim magnet 7T. Dnesni supermagnety se teto hodnote blizi.
Mozna porad lepsi tubus hyperloopu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
jtach  |  02. 12. 2019 15:40  |  Microsoft Windows 10 Chrome 78.0.3904.108

Jestli se to bude pohybovat rychle jako letadlo, ale v tak male vyssce, tak to bude mit daleko vetsi odpor, neboli spotreba energie bude o dost vetsi. Akorat to nebude nic spalovat a nepoveze to s sebou tuny paliva, nicmene tlustej drat z vykonny elektrarny to potrebovat bude.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Georga  |  02. 12. 2019 15:44  |  Microsoft Windows 10 Chrome 78.0.3904.108

Jen jakýsi vylepšený maglev, který ve své současné verzi to má už pár let spočítaný kvůli enormním nákladům na stavbu tratě a její údržbu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Protonic  |  02. 12. 2019 19:18  |  Microsoft Windows 10 Firefox 70.0

A když vypadne proud?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Chuch-in  |  03. 12. 2019 10:07  |  Microsoft Windows 10 Firefox 70.0

Vypadá to velmi zajímavě a rád bych se toho dožil

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor