Děti | Gadgety | Rodičovství

Alarm eClip vám připomene, abyste v autě nebo doma nezapomněli své dítě

Bohužel nemáme k dispozici čísla o tom, kolik rodičů zapomíná své ratolesti na zadních sedadlech automobilů nebo doma. Zjevně jde ale o větší problém, než se na první pohled může zdát. Například navigace Waze už od roku 2016 dokáže upozornit uživatele, že má v autě dítě, které by tam neměl nechat. Podobnou funkcí má zařízení eClip, se kterým přišel na trh startup Elepho.

Pokud právě kroutíte hlavou a říkáte si, kolik sklerotických rodičů by si něco takového mělo pořídit, pak vězte, že jich asi nebude úplně málo. Na crowdfundingovém serveru Kickstarter se výrobci před dvěma roky povedlo od 232 přispěvatelů vybrat celkovou částku přes 53 tisíc dolarů (asi 1,2 milionů korun).

Nezapomeňte si dítě!

Zařízení má jediný účel: připomenout rodiči prostřednictvím zvukového a vizuálního upozornění ve smartphonu, aby vzal své dítě sebou. Smysl tohoto produktu tkví nejen v tom, aby dítě v odstaveném autě nemuselo čelit vysokým teplotám. Má i psychologický podtext – výrobce tvrdí, že u dětí, které byly vystaveny takové zkušenosti, se může vyvinout „syndrom zapomenutého dítěte“.

Propagační materiály argumentují především tím, že rodiče jsou v dnešní době doslova přehlceni informacemi a rušivými vlivy. Kvůli tomu se prý i těm nejlepším může stát, že opustí domov nebo auto, aniž by si uvědomili, že tam nechali svého potomka.

„Chápeme, že někdy zapomínáme na věci, plány nebo běžné každodenní činnosti,“ řekl během kampaně zástupce Elepho. „Toto zařízení je nejen cenově dostupné, ale také snadno použitelné. Jednoduše řečeno: eClip je chytrý způsob, jak uhlídat své dítě na zadním sedadle automobilu, aby se zabránilo tragédii.“

Funguje jednoduše

Princip fungování eClipu je v podstatě velice prostý. Stačí zařízení připevnit k oblečení dítěte, autosedačce, bezpečnostnímu pásu nebo třeba k tašce s plenkami. Z tohoto důvodu je vybaveno popruhem, kterým ho můžete přichytit v podstatě k čemukoli. Přístroj je navržen tak, aby ho dítě nemohlo náhodně vypnout, a není na něm nic malého, co by představovalo nebezpečí vdechnutí a udušení.

Před prvním použitím je nutné stáhnout do mobilního telefonu aplikaci eClip, která je k dispozici jak pro Android, tak i pro iOS, takže by měla fungovat s většinou běžných moderních smartphonů. Ta se pak přes Bluetooth spáruje se zařízením, které následně může do telefonu odesílat různé informace – například teplotu v okolí dítěte.

Jakmile se mobil vzdálí od přístroje na vzdálenost větší než osm metrů, spustí se v telefonu alarm, který upozorní, že jste patrně své dítě někde zapomněli. Baterie v eClipu by na jedno nabití měla vydržet asi 500 hodin provozu. Přístroj lze objednat na webu výrobce za 50 dolarů (asi 1150 Kč), v případě dopravy do Česka je nutné připočítat ještě poštovné ve výši 20 dolarů (cca 460 Kč).

Diskuze (15) Další článek: 3,5mm jack mizí z telefonů. Samsung se tomu dřív smál a rýpal do Applu, teď už mu jack chybí taky a zametá stopy

Témata článku: Android, Bluetooth, Děti, Gadgety, Kickstarter, Rodičovství, DOM, Česká republika, Rodiče, Zadní sedadlo, Zařízení, Kolika, Dítě, Přístroj, Alarm, Telefon, Elepho, Výrobce


Určitě si přečtěte

Má to smysl, pípla nám eRouška. Moc informací ale z upozornění nevyčtete
Vladislav Kluska
KoronavirusMobilní aplikaceSoftware
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44

Karel Javůrek
RyzenProcesoryAMD
Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

Jakub Čížek
Windows 10ChromeSoftware
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
AMD začalo nabízet kola. Celoodpružený model je vyloženě ostuda
David Polesný
CyklistikaAMD
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Marek Lutonský
Rodokmen