„Americké satelity nejsou příliš dobře chráněny,“ varuje U.S. Space Force

Americké satelity nejsou dostatečně dobře chráněny. Minulý týden to na Air Warfare Symposium v Coloradu připustil zástupce velitele U.S. Space Force John Shaw.

„Ve vesmírné oblasti jsme ohroženi. Kdybych byl v generálním štábu Ruska nebo kdybych sloužil v Čínské lidové osvobozenecké armádě, radil bych velení, aby šlo po vesmírných kapacitách Spojených států,“ konstatoval.

Šéf vesmírných operací U.S. Space Force Chance Saltzman pak ocenil „pozoruhodné schopnosti“ Číny a dodal, že Američané se v kosmu nemohou spoléhat na ničivou sílu.

Věčné závody ve zbrojení

Aby Čínu a Rusko odradily od válečného pokušení, musí prý USA s oběma jmenovanými zeměmi neustále soutěžit a kromě toho rovněž hledat nové spojence.

„Pokud to uděláte správně, nikdy nebudete muset bojovat,“ prohlásil Saltzman. „Musíme úplně přehodnotit, jak děláme naše vesmírné architektury. Pravděpodobně budeme muset být hbitější.“

Čína a Rusko ovšem nepochybně uvažují podobně a vypracovávají vlastní plány na odstrašování svých rivalů. Což mj. znamená, že studená válka v kosmu jen tak neskončí.

Váš názor Další článek: Insiderské déjà vu. Zjevil se čtvrtý kanál Canary, možná je to příprava na Windows 12

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,