Američtí boháči touží po přednostním očkování proti COVID-19. Nabízejí za něj desetitisíce dolarů

Američtí boháči jsou ochotni zaplatit desetitisíce dolarů za to, aby mohli být proti nemoci COVID-19 očkováni přednostně. Nedávno o tom informoval deník LA Times.

Zatímco někteří nabízejí vysoké finanční dary nemocnicím, jiní se snaží získat přístup k vakcíně prostřednictvím poskytovatelů individuální zdravotní péče.

„Každý den přijímáme stovky hovorů,“ konstatoval lékař Ehsan Ali, jehož služeb využívají celebrity jako Justin Bieber či Ariana Grande a dodal: „Je to poprvé, kdy jsem pro své pacienty něco nemohl zajistit.“

Vzniknou další černé trhy?

Podobné věci se děly i v Číně, kde byla vakcína proti COVID-19 dostupná dříve než ji schválili američtí regulátoři. A podle agentury Bloomberg tam již začal fungovat černý trh.

Očkováníchtiví milionáři mají určitou výhodu alespoň v tom, že se nacházejí na čekacích listinách concierge servisů, které mají větší kupní sílu. Mnohé tyto společnosti již disponují i mrazničkami potřebnými pro skladování vakcín Pfizer/BioNTech.

„Jakmile jsme se doslechli o tom, že vakcína přichází na trh, začali jsme shánět mrazničky,“ potvrdil Andrew Olanow, spoluzakladatel zdravotnické concierge Sollis Health.

Foto: U.S. Secretary of Defense, CC BY 2.0

Diskuze (102) Další článek: U pirátů bodují hlavně sci-fi a komiksy. Nejvíce se letos stahoval The Mandalorian

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,