Ani elektrokolo se neobejde bez softwaru. Aplikace Bosch Flow kolo pohlídá, nastavuje výkon i naviguje

  • K elektrokolům se systémy Bosch patří také mobilní aplikace Flow
  • Kolo s ní spravujete a konfigurujete, má také bezpečnostní funkce, které ho pohlídají
  • Ve Flow lze plánovat trasy a najdete v ní zaznamenané své vyjížďky

V článku, kde jsem popisoval, jak se jezdí na elektrickém kole typu gravel, jsem několikrát zmínil, že samostatně budu psát ještě o mobilní aplikaci Flow. Ta je středobodem tzv. Chytrého systému, pod který Bosch sdružuje všechny své součástí elektrokol.

Přes Flow se kolo zaregistruje, nastavuje, jsou v ní zaznamenané jeho součásti, servisní úkony, eviduje všechny jízdy a může fungovat jako navigace. S mobilním telefonem na řídítkách dokáže vytvořit pokročilý palubní počítač.

Flow je k dispozici zdarma pro Android a pro iOS.

Klepněte pro větší obrázek
Registrace nového kola s Chytrým systémem od Bosche do aplikace Flow. Telefon s kolem komunikuje přes Bluetooth

Nové kolo si do Flow zaregistrujete ke svému účtu. Je možné, že aplikace rovnou najde, že pro kolo existuje nová verze softwaru a nabídne její instalaci. Aktualizační balík se nejprve stáhne, potom proběhne nahrání do kola. Celé to trvá třeba něco přes deset minut.

Klepněte pro větší obrázek
Úvodní obrazovka po instalaci kola. Uvedené problémy se po chvíli vyřešily samy, aplikace se jen napřed snažila detekovat palubní počítač, který u tohoto kola nebyl, a synchronizovaly se hodiny • Informace k aktualizaci softwaru kola • Průběh aktualizace

Bosch připravuje nové verze softwaru každých pár měsíců a často v nich najdete velmi praktické novinky. Rozhodně nejde o obecné „Opravili jsme několik chyb“, jak se stává běžné u aktualizací mobilních aplikaci. Na této stránce si můžete prohlédnout, co poslední aktualizace do systémů elektrokol přinesly.

Softwarovým funkcím a aplikaci Flow jsem se podrobně věnoval ve starším článku. V tomto nebudu všechno psát znovu, ale zaměřím se na nové funkce, které loni ve Flow nebyly, nebo jsem je s tenkrát testovaným kolem neměl k dispozici.

V testovaném kole byl hardwarový modul, který dokáže sledovat, kde se kolo nachází. Aplikace Flow pak varuje při odcizení a na mapě ukáže polohu kola.

Diskuze (4) Další článek: Norská společnost Kongsberg vyvinula pokročilý PVO systém NOMADS

Témata článku: , , , , , ,