Apple fušuje do zdravotních studií. Na svých zařízeních měřil sluch a má první výsledky

Foto: Pixabay.com
Apple fušuje do zdravotních studií. Na svých zařízeních měřil sluch a má první výsledky | Foto: Pixabay.com

Je to už více než rok a půl, co Apple na iPhonech a Apple Watch zahájil tři studie, které se týkají lidského zdraví. U dobrovolníků, kteří se přihlásili, zkoumal jejich sluch, vliv pohybu na celkovou fyzickou a psychickou pohodu a v případě žen menstruační cyklus. Vše probíhalo skrze aplikaci Research a výsledky první studie - té zaměřené na sluch - jsou již k dispozici.

Apple výzkum provedl ve spolupráci s Michiganskou univerzitou a získaná data budou poskytnuta Světové zdravotnické organizaci (WHO). Nic revolučního sice neobjevila, opět ale potvrdila, jak jsou lidé neustále vystavení přílišným ruchům, a to jak nedobrovolně, tak dobrovolně.

Studie například ukázala, že v příliš rušném prostředí se pravidelně vyskytuje jeden ze čtyř lidí. Jde o jak zvuky v práci, tak z hromadné dopravy apod. Zaměstnání jmenovali účastníci v doprovodném dotazníku jako zdroj hlasitých ruchů dokonce v polovině případů.

Samozřejmě nechyběly údaje z poslouchání hudby/jiných zvuků skrze sluchátka, z těch vyplynulo, že 10 procent lidí volí hlasitost nad doporučované limity. Každý desátý účastník měl profesionálně diagnostikovanou ztrátu sluchu a 75 procent z těchto osob nevyužívá žádnou formou naslouchátka.

Vystavení příliš hlasitým ruchům navíc podle výzkumníků neskočilo s pandemií, jak se předpokládalo. Čtvrtina účastníků studie byla i po propuknutí koronaviru nadále pravidelně vystavována nadlimitním zvukům ve svém okolí.

Všechna data byla sesbírána z iPhonů a Apple Watch, plus dotazníků přes aplikaci, kde se nacházely dodatečné otázky. Apple tímto prostřednictvím plánuje studovat širokou škálu zdravotních aspektů, sluch je jen začátek.

Diskuze (1) Další článek: Asus bude prodávat základní desku s čipsetem AMD B550 a integrovaným Thunderboltem 4

Témata článku: Zdraví, Apple, Výzkum, iPhone, Apple Watch, Studium, Studie, Sluch, Ruch, WHO, Aplikace, Research, Michiganská univerzitaOhlásili jsme hru příliš brzy, přiznávají vývojáři akce Dying Light 2

Ohlásili jsme hru příliš brzy, přiznávají vývojáři akce Dying Light 2

Pokračování Dying Light se vývojářům drobně vymklo z kontroly.

Martin Havel
Dying Light 2Techland
Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

** Česko nekřižují pouze dopravní a nákladní letouny ** Každý den můžete na nebi potkat také hromadu radiosond ** Dnes se podíváme na jednu, která k nám doputovala až z Německa

Jakub Čížek
BastleníMeteorologie