Apple fušuje do zdravotních studií. Na svých zařízeních měřil sluch a má první výsledky

Foto: Pixabay.com
Apple fušuje do zdravotních studií. Na svých zařízeních měřil sluch a má první výsledky | Foto: Pixabay.com

Je to už více než rok a půl, co Apple na iPhonech a Apple Watch zahájil tři studie, které se týkají lidského zdraví. U dobrovolníků, kteří se přihlásili, zkoumal jejich sluch, vliv pohybu na celkovou fyzickou a psychickou pohodu a v případě žen menstruační cyklus. Vše probíhalo skrze aplikaci Research a výsledky první studie - té zaměřené na sluch - jsou již k dispozici.

Apple výzkum provedl ve spolupráci s Michiganskou univerzitou a získaná data budou poskytnuta Světové zdravotnické organizaci (WHO). Nic revolučního sice neobjevila, opět ale potvrdila, jak jsou lidé neustále vystavení přílišným ruchům, a to jak nedobrovolně, tak dobrovolně.

Studie například ukázala, že v příliš rušném prostředí se pravidelně vyskytuje jeden ze čtyř lidí. Jde o jak zvuky v práci, tak z hromadné dopravy apod. Zaměstnání jmenovali účastníci v doprovodném dotazníku jako zdroj hlasitých ruchů dokonce v polovině případů.

Samozřejmě nechyběly údaje z poslouchání hudby/jiných zvuků skrze sluchátka, z těch vyplynulo, že 10 procent lidí volí hlasitost nad doporučované limity. Každý desátý účastník měl profesionálně diagnostikovanou ztrátu sluchu a 75 procent z těchto osob nevyužívá žádnou formou naslouchátka.

Vystavení příliš hlasitým ruchům navíc podle výzkumníků neskočilo s pandemií, jak se předpokládalo. Čtvrtina účastníků studie byla i po propuknutí koronaviru nadále pravidelně vystavována nadlimitním zvukům ve svém okolí.

Všechna data byla sesbírána z iPhonů a Apple Watch, plus dotazníků přes aplikaci, kde se nacházely dodatečné otázky. Apple tímto prostřednictvím plánuje studovat širokou škálu zdravotních aspektů, sluch je jen začátek.

Diskuze (1) Další článek: Asus bude prodávat základní desku s čipsetem AMD B550 a integrovaným Thunderboltem 4

Témata článku: Zdraví, Apple, Výzkum, iPhone, Apple Watch, Studium, Ruch, Studie, Michiganská univerzita, Aplikace, Research, Sluch, WHOJak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián
WebkameraMobilní telefonMobilní aplikace
Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Vladislav Kluska
Nejlepší programySoftware
Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek: 11 ověřených tipů, placených i zdarma

** Vybrali jsme nejlepší programy pro úpravu fotek ve Windows ** Pokročilé grafické editory upraví fotografie k nepoznání ** Překvapivě použitelné jsou i aplikace na webu nebo dostupné zdarma

Karel Kilián
Grafický editorNejlepší programySoftware
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský
Rodokmen
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb