Apple nechce jen dorovnat Teslu. Podle Bloombergu je cílem plně autonomní elektromobil a rok 2025

Bloomberg přináší zprávu, že Apple upřesnil a zrychlil plán vývoje vlastního elektromobilu. Za přísného utajení pod kódovým názvem Project Titan dosud firma pracovala na dvou scénářích: autě s částečným a zcela autonomním řízením. Nově se má věnovat pouze vozu, který bude svou posádku vozit bez volantu, bez pedálů a bez zásahu řidiče.

Podle Bloombergu chce Apple dostat auto na trh už v roce 2025, což je dosud nejoptimističtější termín. Tým má vést Kevin Lynch, který se dosud staral o projekt Apple Watch. Jeho cílem není vyrovnat se produktům s částečnou autonomií, které už jsou dnes na trhu. Chce rovnou poskočit ke konceptu, kterému má patřit budoucnost, tedy úplné autonomii.

Za změnou strategie má stát významný technologický průlom, který Apple v posledních měsících učinil. Údajně jde o klíčový procesor, který má autonomní elektromobil řídit.

Diskuze (25) Další článek: Microsoft přiznal nový problém s kompatibilitou ovladačů Intelu ve Windows 11

Témata článku: Apple, Elektromobily, Tesla, Apple Watch, Spekulace, Automobily, Projekt, Elektromobil, Cíl, Project Titan, Bloomberg, Pedál, Kevin Lynch, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czJak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět