Crew Dragon | Mezinárodní vesmírná stanice

Astronaut během vesmírné procházky vyfotil Crew Dragon kotvící u ISS

Astronauti Chris Cassidy a Bob Behnken předminulý týden vystoupili z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), aby vyměnili staré baterie akumulující energii generovanou solárními panely. A Cassidy při této příležitosti pořídil snímek kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX.

Na povedené fotografii lze vidět rovněž H-II Transfer Vehicle – nákladní kosmickou loď japonské vesmírné agentury JAXA, používanou pro zásobovací mise.

„Chris a já jsme minulý pátek měli skvělou akci a úžasný výhled na Dragona,“ komentoval to Behnken během následné mediální konference.

Nutno podotknout, že Crew Dragon zatím překonává očekávání.  To nedávno potvrdil i manažer Commercial Crew Program Steve Stich, podle kterého si loď vede skvěle.

Jedním z důvodů této chvály je skutečnost, že její fotovoltaická pole se vypořádávají se škodlivým zářením ze Slunce mnohem lépe, než se předpokládalo.

Před návratem na Zemi, k němuž by mělo dojít 2. srpna, nicméně Crew Dragon čeká ještě několik testů. Ty budou mj. zahrnovat kontrolu klimatizačního systému.

Diskuze (15) Další článek: Vesmírná technika: Raketa Rokot vynášela ruské vojenské družice. A možná ještě bude

Témata článku: Technika, Vesmír, SpaceX, Země, Crew Dragon, Mezinárodní vesmírná stanice, Slunce, Kosmická loď, Vesmírná procházka, ISS, JAXA, Chris Cassidy, Astronaut, Commercial Crew Program, Procházka, Chris, Bob Behnken


Určitě si přečtěte

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10