Astronaut během vesmírné procházky vyfotil Crew Dragon kotvící u ISS

Astronauti Chris Cassidy a Bob Behnken předminulý týden vystoupili z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), aby vyměnili staré baterie akumulující energii generovanou solárními panely. A Cassidy při této příležitosti pořídil snímek kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX.

Na povedené fotografii lze vidět rovněž H-II Transfer Vehicle – nákladní kosmickou loď japonské vesmírné agentury JAXA, používanou pro zásobovací mise.

„Chris a já jsme minulý pátek měli skvělou akci a úžasný výhled na Dragona,“ komentoval to Behnken během následné mediální konference.

Nutno podotknout, že Crew Dragon zatím překonává očekávání.  To nedávno potvrdil i manažer Commercial Crew Program Steve Stich, podle kterého si loď vede skvěle.

Jedním z důvodů této chvály je skutečnost, že její fotovoltaická pole se vypořádávají se škodlivým zářením ze Slunce mnohem lépe, než se předpokládalo.

Před návratem na Zemi, k němuž by mělo dojít 2. srpna, nicméně Crew Dragon čeká ještě několik testů. Ty budou mj. zahrnovat kontrolu klimatizačního systému.

Diskuze (15) Další článek: Vesmírná technika: Raketa Rokot vynášela ruské vojenské družice. A možná ještě bude

Témata článku: Technika, Vesmír, SpaceX, Kosmonautika, Země, Mezinárodní vesmírná stanice, Slunce, Crew Dragon, Commercial Crew Program, Procházka, Astronaut, Bob Behnken, Steve Stich, JAXA, ISS, Vesmírná procházka, Kosmická loď, Chris Cassidy, ChrisNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jeden z nejpodivnějších objektů ve Sluneční soustavě odpálil další explozi

Jeden z nejpodivnějších objektů ve Sluneční soustavě odpálil další explozi

** Kometa 29P/Schwassmann–Wachmann je pozoruhodná tím, že víceméně pravidelně vybuchuje ** A letos se vyloženě předvádí ** V srpnu odpálila pořádnou erupci, v září doslova supererupci a 24. října následovala další velice silná exploze

Stanislav Mihulka
AstronomieKomety
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína