Astronaut během vesmírné procházky vyfotil Crew Dragon kotvící u ISS

Astronauti Chris Cassidy a Bob Behnken předminulý týden vystoupili z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), aby vyměnili staré baterie akumulující energii generovanou solárními panely. A Cassidy při této příležitosti pořídil snímek kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX.

Na povedené fotografii lze vidět rovněž H-II Transfer Vehicle – nákladní kosmickou loď japonské vesmírné agentury JAXA, používanou pro zásobovací mise.

„Chris a já jsme minulý pátek měli skvělou akci a úžasný výhled na Dragona,“ komentoval to Behnken během následné mediální konference.

Nutno podotknout, že Crew Dragon zatím překonává očekávání.  To nedávno potvrdil i manažer Commercial Crew Program Steve Stich, podle kterého si loď vede skvěle.

Jedním z důvodů této chvály je skutečnost, že její fotovoltaická pole se vypořádávají se škodlivým zářením ze Slunce mnohem lépe, než se předpokládalo.

Před návratem na Zemi, k němuž by mělo dojít 2. srpna, nicméně Crew Dragon čeká ještě několik testů. Ty budou mj. zahrnovat kontrolu klimatizačního systému.

Diskuze (12) Další článek: Vesmírná technika: Raketa Rokot vynášela ruské vojenské družice. A možná ještě bude

Témata článku: Vesmír, Technika, SpaceX, Kosmonautika, Země, Mezinárodní vesmírná stanice, Slunce, Crew Dragon, Chris, JAXA, Astronaut, Bob Behnken, Commercial Crew Program, ISS, Steve Stich, Vesmírná procházka, Procházka, Chris Cassidy, Zásobovací mise, Kosmická loďNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě