Roboti | Měsíc | NASA | Austrálie

Austrálie chce pomoct NASA s budováním základny u Měsíce. Otevřela nové robotické centrum

Vláda Západní Austrále oznámila otevření nového národního centra vesmírné robotiky. Tzv. Australian Remote Operations for Space and Earth (AROSE) vzniklo ve spolupráci s NASA a sídlí v nejodlehlejším velkoměstě světa – Perthu. Technologie, na nichž se zde bude pracovat, by měly umožnit sestrojení špičkových dálkově ovládaných robotů schopných vybudovat plánovanou stanici u Měsíce.

„Téměř všechno v nových misích na Měsíc a Mars bude ovládáno na dálku, takže vypouštění věcí do vesmíru je jen jedním dílkem skládačky,“ uvedl ministr vědy, inovací a ICT Dave Kelly v rozhovoru pro WA Today.

Kosmické lodě plné elektrikářů? Zapomeňte

Státní činitelé doufají, že Australian Remote Operations for Space and Earth během nadcházejících let vytvoří 1500 pracovních míst a přinese místní ekonomice 200 milionů amerických dolarů ročně.

„Chcete postavit novou vesmírnou stanici obíhající kolem Měsíce… to je zapotřebí provést na dálku. Ne tak, že pošlete sto elektrikářů v kosmické lodi na Měsíc, aby tam dali dohromady všechny matičky a šroubky,“ řekl Kelly televiznímu kanálu 7 News.

„Všechno se to bude dělat na dálku ze Země… a to je to, v čem je Západní Austrálie světovým lídrem,“ dodal.

Diskuze (2) Další článek: VentuSky ukazuje kvalitu ovzduší. Podívejte se na obří mrak prachu nad Atlantikem

Témata článku: Technologie, Vesmír, Budoucnost, Země, Výzkum, Roboti, Měsíc, NASA, Austrálie, Kosmická loď, Zak, Dálka, Elektrikář, Budování, Perth, Kelly


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 33

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59