Axiom Space postaví komerční modul pro Mezinárodní vesmírnou stanici

Názory k článku

avatar
03. 02. 2020 17:15 | Microsoft Windows 10 Chrome 79.0.3945.130

Článek vyvolává dojem, že jde o "komerční" provoz ve smyslu ziskový - obecně prospěšný. To ale bohužel není pravda. Jde opět jenom čistě o socialistický projekt, kdy jsou lidem ukradeny peníze státem a ten pomocí jím řízených poboček rozhoduje o jejich použití. "Představitelé společnosti jsou přesvědčeni, že uspěli kvůli zkušenostem svých zaměstnanců..."
Tito představitelé si mohou myslet co chtějí, ale nikdo neumí číst myšlenky, a proto není jistý důvod, proč úředník rozhodl tak jak rozhodl. Mohl rozhodnout osobní zájem úředníka, který má ve firmě oblíbeného zaměstnance nebo oblíbené písmeno v názvu firmy nebo skutečně třeba i jeho oblíbený druh zkušeností, kterou mají někteří zaměstnanci Axiom Space, ale to co je jisté, je to, že o tom co se bude dít s penězi, nerozhoduje ten, kdo si je pracně vydělal, ale ten kdo má tu drzost a moc je někomu ukrást. Aktuálně NASA disponuje 490 miliardami kradených korun. Největší nestátní loupež byla asi 6,8 miliardy Kč.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
dolph1888  |  03. 02. 2020 18:06  |  Microsoft Windows 10 Firefox 73.0

Už je to výše, komerční projekty pod taktovkou soukromého kapitálu budou mít význam až budou plně rentabilní, tedy vydělají si na sebe bez nutnosti státních subvencí (dotací). Ta doba je ještě moc daleko a na vině jsou pouze technologické možnosti lidstva, ono když stále řešíme každý kg vynesený na orbitu, a i přes chválihodnou snahu pana Muska jde stále o velmi drahý podnik, nelze očekávat zázraky a výrazný posun.
> Bylo zde mnoho lidí co neustále tvrdili možná ještě tvrdí, jak IT a elektronika pomůže v dalších technologiích. Tak určitě pomáhá* v tom, aby děti dříve nosili brýle, méně komunikovali jak jsou neustále zahleděni do mobilů, až je někdy „dostane” šalina (tramvaj), ale kde někdo vidí posun dál od chemických motorů k iontovým či fúzním? Myslím takové, které mohou vynášet náklad přímo z povrchu? Já ho už celá desetiletí nevidím. Určitě se dá polemizovat o tom, jaký podíl na tom mají zelení lobbisté výrobců OZE, kteří brzdí vývoj minimálně zdroje energie - mobilního jaderného reaktoru. A bez něj, mít velké lodě nebudeme ani náhodou s tím je třeba se smířit. Uhlí , kerosin, metan ani vodík prostě neobsahují tolik spalováním využitelné energie, aby lidstvo dotáhly na vyšší civilizační stupeň a tenhle fakt nepřetlačí žádný strachy hnědý aktivista.
* Samozřejmě, že jsou obory kde je přínos IT patrný, jako lékařství, chemický průmysl, v mnoha vědních oborech, ale v kosmických pohonech prostě ne. Vylepšení současných technologií o pár % není revoluce.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor