Bill Gates investoval do startupu, který pracuje na klimatizaci šetrné k životnímu prostředí

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates se rozhodl investovat do startupu  zvaného Blue Frontier, který pracuje na klimatizaci šetrné k životnímu prostředí.

CNBC minulý týden uvedla, že Gatesův fond Breakthrough Energy Ventures dotyčnému startupu poskytl celkem 20 milionů dolarů.

Slavný miliardář doufá, že alespon částečně zpomalí změny klimatu tím, že se zaměří na redukci tzv. „zelené prémie“. Tu Breakthrough Energy Ventures definuje jako „dodatečné náklady vzniklé upřednostněním  čisté technologie před technologií, která emituje větší množství skleníkových plynů“.

Nižší spotřeba energie a...

Jednotky Blue Frontier kombinují chlazení ve stylu rosného bodu („dew-point-style cooling“) s odvlhčováním kapalným vysoušedlem, což údajně snižuje roční spotřebu energie o 60 % a emise skleníkových plynů o 80 %.

To rozhodně není zanedbatelné, zvláště vezmeme-li v úvahu, že v USA masivní používání klimatizace během letních měsíců způsobuje nemalé potíže.

„Letní špička poptávky není problém jen proto, že zhoršuje osvětlení ulic," řekl CEO Blue Frontier Daniel Betts. „Zvyšuje cenu elektřiny a produkuje více emisí skleníkových plynů."

Diskuze (34) Další článek: Intel končí s celou divizí pro paměti Optane. Odepíše kvůli tomu přes půl miliardy dolarů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,