Bill Gates rozdává studentům zdarma svou knihu „Jak zabránit klimatické katastrofě“

Počátkem tohoto roku vydal zakladatel Microsoftu Bill Gates knihu „How to Avoid a Climate Disaster“ (v českém překladu ji u nás vydalo brněnské vydavatelství Jan Melvil Publishing pod názvem „Jak zabránit klimatické katastrofě“). Nyní Gates nabízí tento titul zdarma v elektronické podobě všem studentům.

„Jedním z hlavních důvodů, proč jsem tuto knihu napsal, je to, že mladí lidé projevují velké nadšení pro řešení klimatických změn. Proto ji dávám zdarma ke stažení všem studentům vysokých škol a univerzit kdekoli na světě,“ uvádí Gates na svém blogu.

Jak se vyhnout katastrofě?

Bill Gates konstatuje, že „Mladí lidé vedou své vlády k odpovědnosti a trvají na tom, aby se zavázaly ke snížení emisí uhlíku. Výsledkem je, že se tyto závazky plní. Nyní potřebujeme plán, jak se dostat na nulu. Ten předkládám ve své knize.“

V knize nastiňuje řešení, která již máme, a načrtává průlomové kroky, které potřebujeme a musíme podniknout, abychom udrželi planetu obyvatelnou. Mimo jiné bude nutné změnit způsoby jakými se pohybujeme, produkujeme elektřinu, vyrábíme věci, pěstujeme potraviny a vytápíme a chladíme naše budovy.

„Bude to vyžadovat spoustu inovací v oblasti technologií i politiky. To znamená, že mladí lidé musí hrát zvláštní roli. Podle mých zkušeností mají právě oni nejvíce nových nápadů a nejvíce energie k jejich realizaci,“ je přesvědčený Gates.

Jen pro studenty

Je jasné, že dostat se na nulové emise bude to nejtěžší, co kdy lidstvo udělalo. Gates ale věří, že to dokážeme a je optimistou jak v tom, co dokáže věda a technologie, tak i v tom, co dokáží lidé. To je jeden z důvodů, proč napsal a nyní dává volně k dispozici svou knihu.

Klepněte pro větší obrázek K získání knihy stačí vyplnit formulář na Gatesově blogu

K získání knihy stačí na Gatesově blogu zadat svou e-mailovou adresu, název školy na které studujete a potvrdit, že jste studentem. Formulář však zřejmě neověřuje, zda zadaná e-mailová adresa náleží do domény patřící vysoké škole a nevyžaduje ani žádné potvrzení.

Kniha je dostupná jen v angličtině a stáhne se jako soubor .epub, který lze otevřít v kompatibilní aplikaci elektronické čtečky (vizte například Nejlepší programy pro čtení knih ve Windows: čtyřikrát jinak). Nabídka platí pro studenty z celého světa, kteří jsou v současné době zapsáni na vysoké škole nebo univerzitě. Je omezena na jednu kopii na osobu a výslovně je zakázáno knihu kopírovat nebo dále šířit.

Diskuze (34) Další článek: Recenze grafické karty Sapphire Pulse AMD Radeon RX 6600 Gaming 8GB. Víc patrně nepotřebujete

Témata článku: Microsoft, Windows, Kniha, Bill Gates, Globální oteplování, Klimatická změna, Blog, Katastrofa, How ten Avoid, Odpovědnost, Jan Melvil Publishing, Studenti, Mladí lidé, GatesNotes, Univerzita, Climate Disaster, Vysoká škola, ZabráníRecenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Old school akční rubačka, která je i přes to, že se občas snaží, intelektuálně prázdná až hanba.

Michal Drmla
Gungrave G.O.R.E.RecenzePC
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone