Bill Gates rozdává studentům zdarma svou knihu „Jak zabránit klimatické katastrofě“

Bill Gates rozdává studentům zdarma svou knihu „Jak zabránit klimatické katastrofě“

Počátkem tohoto roku vydal zakladatel Microsoftu Bill Gates knihu „How to Avoid a Climate Disaster“ (v českém překladu ji u nás vydalo brněnské vydavatelství Jan Melvil Publishing pod názvem „Jak zabránit klimatické katastrofě“). Nyní Gates nabízí tento titul zdarma v elektronické podobě všem studentům.

„Jedním z hlavních důvodů, proč jsem tuto knihu napsal, je to, že mladí lidé projevují velké nadšení pro řešení klimatických změn. Proto ji dávám zdarma ke stažení všem studentům vysokých škol a univerzit kdekoli na světě,“ uvádí Gates na svém blogu.

Jak se vyhnout katastrofě?

Bill Gates konstatuje, že „Mladí lidé vedou své vlády k odpovědnosti a trvají na tom, aby se zavázaly ke snížení emisí uhlíku. Výsledkem je, že se tyto závazky plní. Nyní potřebujeme plán, jak se dostat na nulu. Ten předkládám ve své knize.“

V knize nastiňuje řešení, která již máme, a načrtává průlomové kroky, které potřebujeme a musíme podniknout, abychom udrželi planetu obyvatelnou. Mimo jiné bude nutné změnit způsoby jakými se pohybujeme, produkujeme elektřinu, vyrábíme věci, pěstujeme potraviny a vytápíme a chladíme naše budovy.

„Bude to vyžadovat spoustu inovací v oblasti technologií i politiky. To znamená, že mladí lidé musí hrát zvláštní roli. Podle mých zkušeností mají právě oni nejvíce nových nápadů a nejvíce energie k jejich realizaci,“ je přesvědčený Gates.

Jen pro studenty

Je jasné, že dostat se na nulové emise bude to nejtěžší, co kdy lidstvo udělalo. Gates ale věří, že to dokážeme a je optimistou jak v tom, co dokáže věda a technologie, tak i v tom, co dokáží lidé. To je jeden z důvodů, proč napsal a nyní dává volně k dispozici svou knihu.

Klepněte pro větší obrázek K získání knihy stačí vyplnit formulář na Gatesově blogu

K získání knihy stačí na Gatesově blogu zadat svou e-mailovou adresu, název školy na které studujete a potvrdit, že jste studentem. Formulář však zřejmě neověřuje, zda zadaná e-mailová adresa náleží do domény patřící vysoké škole a nevyžaduje ani žádné potvrzení.

Kniha je dostupná jen v angličtině a stáhne se jako soubor .epub, který lze otevřít v kompatibilní aplikaci elektronické čtečky (vizte například Nejlepší programy pro čtení knih ve Windows: čtyřikrát jinak). Nabídka platí pro studenty z celého světa, kteří jsou v současné době zapsáni na vysoké škole nebo univerzitě. Je omezena na jednu kopii na osobu a výslovně je zakázáno knihu kopírovat nebo dále šířit.

Diskuze (34) Další článek: Recenze grafické karty Sapphire Pulse AMD Radeon RX 6600 Gaming 8GB. Víc patrně nepotřebujete

Témata článku: Windows, Microsoft, Bill Gates, Kniha, Globální oteplování, Blog, Klimatická změna, Univerzita, Jan Melvil Publishing, Mladí lidé, Vysoká škola, Katastrofa, StudentiPro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
Tablety
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Mobilní protivzdušný systém Skynex z Německa během testu vyřídil osm malých dronů

Mobilní protivzdušný systém Skynex z Německa během testu vyřídil osm malých dronů

** Německá společnost Rheinmetall nedávno představila nový pozoruhodný systém protivzdušné obrany Skynex ** Ten může být vybaven senzory, zbraněmi, taktickým radarem i dalšími prvky ** Během testu si hravě poradil s hejnem osmi malých dronů

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony
Recenze prohnutého monitoru AOC CU34G3S. Ve dne práce, večer hry

Recenze prohnutého monitoru AOC CU34G3S. Ve dne práce, večer hry

Extrémně prohnutý, širokoúhlý monitor skvěle poslouží pro práci, aby vás večer vtáhnul do děje vašich oblíbených her. Extrémně nároční hráči se ale musejí poohlédnout jinde.

Tomáš Holčík
MonitoryTesty
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Seagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate