Twitter | Biologie | Houby

Bioložka náhodou objevila nový druh parazitické houby. Na Twitteru!

Bioložka Ana Sofia Reboleira z Natural History Museum of Denmark objevila dosud neznámý druh parazitické houby, kterému se podle všeho daří na tělech mnohonožek rodu Cambala. Nejzajímavější ovšem je, že k tomu došlo na Twitteru.

Dotyčný druh houby proto dostal latinské jméno Troglomyces twitteri. Podle dostupných informací je to vůbec poprvé, kdy k něčemu takovému došlo.

Reboleira si houby všimla během prohlížení snímku, který na Twitter nahrál Derek Hennen z Virginia Tech. „Na povrchu mnohonožky jsem spatřila něco, co vypadalo jako houby. Do té doby tyto houby na amerických mnohonožkách nikdy nalezeny nebyly,“ uvedla.

V článku publikovaném v žurnálu MycoKeys Reboleira a její kolegové popisují, jak houba – která patří do málo prozkoumaného řádu Laboulbeniales  – může „propíchnout“ krunýř mnohonožky tak, že polovina z ní stále vyčnívá.

Odborníci doufají, že tento nález by jim mohl umožnit lépe porozumět vztahům mezi zástupci výše jmenovaného řádu a jejich hostiteli.

„Doufám, že to bude profesionální i amatérské vědce motivovat k tomu, aby sdíleli prostřednictvím sociálních médií více dat,“ konstatovala Reboleira a dodala, že využívání těchto platforem má velký význam především v současné koronavirové krizi.

Váš názor Další článek: Brýle pro rozšířenou realitu od Applu jsou stále ve hře. Budou dostupné i s dioptriemi

Témata článku: Příroda, Sociální sítě, Twitter, Výzkum, Biologie, Houby, Nový druh, Virginia Tech, Bioložka, Druh


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 91

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 81

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 57