Bioložka náhodou objevila nový druh parazitické houby. Na Twitteru!

Bioložka Ana Sofia Reboleira z Natural History Museum of Denmark objevila dosud neznámý druh parazitické houby, kterému se podle všeho daří na tělech mnohonožek rodu Cambala. Nejzajímavější ovšem je, že k tomu došlo na Twitteru.

Dotyčný druh houby proto dostal latinské jméno Troglomyces twitteri. Podle dostupných informací je to vůbec poprvé, kdy k něčemu takovému došlo.

Reboleira si houby všimla během prohlížení snímku, který na Twitter nahrál Derek Hennen z Virginia Tech. „Na povrchu mnohonožky jsem spatřila něco, co vypadalo jako houby. Do té doby tyto houby na amerických mnohonožkách nikdy nalezeny nebyly,“ uvedla.

V článku publikovaném v žurnálu MycoKeys Reboleira a její kolegové popisují, jak houba – která patří do málo prozkoumaného řádu Laboulbeniales  – může „propíchnout“ krunýř mnohonožky tak, že polovina z ní stále vyčnívá.

Odborníci doufají, že tento nález by jim mohl umožnit lépe porozumět vztahům mezi zástupci výše jmenovaného řádu a jejich hostiteli.

„Doufám, že to bude profesionální i amatérské vědce motivovat k tomu, aby sdíleli prostřednictvím sociálních médií více dat,“ konstatovala Reboleira a dodala, že využívání těchto platforem má velký význam především v současné koronavirové krizi.

Váš názor Další článek: Brýle pro rozšířenou realitu od Applu jsou stále ve hře. Budou dostupné i s dioptriemi

Témata článku: Sociální sítě, Příroda, Výzkum, Twitter, Biologie, Houby, Virginia Tech, Bioložka, Nový druh, OBJ, DruhNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify