Bipedální robot Cassie „uběhl“ 5 kilometrů. Trvalo mu to necelou hodinu

Foto: Oregon State University
Bipedální robot Cassie „uběhl“ 5 kilometrů. Trvalo mu to necelou hodinu | Foto: Oregon State University

Bipedální robot Cassie, který byl postaven odborníky z Oregon State University, úspěšně absolvoval „běh“ na 5 kilometru. Podle dostupných informací tuto vzdálenost urazil za necelou hodinu (konkrétně za 53 minut a 3 sekundy).

To není zrovna výkon, za nějž by Cassie  v dohledné době mohl získat olympijskou medaili  – nicméně v oblasti robotiky jde o nepochybně impozantní prvenství.

Jedním z důvodů je i skutečnost, že Casie během výše zmíněné necelé hodiny nepotřeboval dobít své baterie.

Tento čas nicméně zahrnuje rovněž zhruba 6,5 minut „resetů“ po dvou pádech. Jeden z nich byl způsoben přehřátím počítače a druhý příliš vysokou rychlostí při zatáčení.

Navzdory těmto problémům je tým na svůj výtvor pyšný a zdůrazňuje, že jde o prvního robota, který se ve venkovním prostředí naučil pohybovat tímto způsobem – nikoliv jen dělat opatrné, nudné kroky.

Diskuze (1) Další článek: Google si jarními úklidy zkazil renomé a teď to chce napravit. Nejdříve v systému Cloud

Témata článku: Technologie, Výzkum, Roboti, Pohyb, Dostupná informace, Oregon State University, Robot, Kilometr, Přehřátí, Počítač, Necelá hodina, Hodina40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil umělé rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy