Britská armáda navrhla dron s dvouhlavňovou brokovnicí

Britská armáda navrhla dron vybavený dvouhlavňovou brokovnicí.  Informoval o tom deník The Times.

Hexakoptéra zvaná i9 by měl být schopna létat ve vnitřních prostorách a využívat umělou inteligenci. V budoucnu by mohla nést i jiné zbraně – například raketu.

Předpokládá se, že dron by využívala především komanda operující v městském prostředí. Nejprve by vniknul do vybraného objektu a následně prováděl identifikaci cílů. Pokud by však jeho lidští operátoři chtěli, mohli by mu povolit také zahájení palby.

Podle serveru Popular Mechanics byl i9 rovněž navržen tak, aby v případě potřeby dokázal plnit funkci jakéhosi „beranidla“ a útočit na nepřátelské vzdušné drony.

Tato zpráva přichází krátce poté, co společnost Anduril představila dron Ghost-4. Ten je označován „švýcarský armádní nůž, který umí všechno“ – může být vybaven kamerami pro provádění průzkumu, rádiovou rušičkou... a teoreticky i různými zbraňovými systémy.

Titulní ilustrační foto: Surv1v4l1st, CC BY-SA 4.0

Diskuze (23) Další článek: Spusťte Wordpress na svém PC: Jak si připravit web na vlastním počítači

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, Vojenství, Zbraně, Drony, Kamera, Armáda, Popular Mechanics, The Times, Anduril, Operátor, Brokovnice, Průzkum, DRO, Drony na Heureka.czFacebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2