Britská armáda navrhla dron s dvouhlavňovou brokovnicí

Britská armáda navrhla dron vybavený dvouhlavňovou brokovnicí.  Informoval o tom deník The Times.

Hexakoptéra zvaná i9 by měl být schopna létat ve vnitřních prostorách a využívat umělou inteligenci. V budoucnu by mohla nést i jiné zbraně – například raketu.

Předpokládá se, že dron by využívala především komanda operující v městském prostředí. Nejprve by vniknul do vybraného objektu a následně prováděl identifikaci cílů. Pokud by však jeho lidští operátoři chtěli, mohli by mu povolit také zahájení palby.

Podle serveru Popular Mechanics byl i9 rovněž navržen tak, aby v případě potřeby dokázal plnit funkci jakéhosi „beranidla“ a útočit na nepřátelské vzdušné drony.

Tato zpráva přichází krátce poté, co společnost Anduril představila dron Ghost-4. Ten je označován „švýcarský armádní nůž, který umí všechno“ – může být vybaven kamerami pro provádění průzkumu, rádiovou rušičkou... a teoreticky i různými zbraňovými systémy.

Titulní ilustrační foto: Surv1v4l1st, CC BY-SA 4.0

Diskuze (23) Další článek: Spusťte Wordpress na svém PC: Jak si připravit web na vlastním počítači

Témata článku: Technologie, Umělá inteligence, Vojenství, Kamera, Drony, Armáda, Zbraně, Brokovnice, The Times, DRO, Průzkum, Operátor, Popular Mechanics40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů
Huawei strčilo sluchátka do pouzdra od rtěnky. Je to nápadité a překvapivě i vkusné

Huawei strčilo sluchátka do pouzdra od rtěnky. Je to nápadité a překvapivě i vkusné

Nová zcela bezdrátová sluchátka Huawei Freebuds Lipstick

Jan Láska
TWSZcela bezdrátová sluchátka