Britské aerolinky testují autonomní kolečková křesla. Budou vás vozit po terminálu

Britské aerolinky se na svém webu pochlubily netradičním testem. Na newyorském letišti JFK testují plně autonomní elektrické vozíčky Whill. V průběhu následujících měsíců pak British Airways rozšíří svůj experiment i na londýnské Heathrow.

Firma Whill se světu poprvé představila na loňské CES v Las Vegas a dnes prodává hned dva modely: Skladný Whill Model Ci a robustní Whill Model A. Oba jsou vybavené stereokamerami a dalšími čidly, které ve spolupráci s palubním počítačem a mapou dovezou člověka třeba na stanovenou letištní bránu. Nechybí ruční ovládání přímo na vozíku, nebo pomocí mobilní aplikace.

Autonomní robotické kolečkové křeslo:

Autonomní kolečkové křeslo disponuje dojezdem 10-20 kilometrů při maximální rychlosti 8-9 km/h dle modelu. Palubní počítač má tedy dostatek času, aby analyzoval nejbližší okolí, vyhýbal se statickým překážkám a reagoval i na nahodilý pohyb okolních chodců. 

Samotný výrobce počítá i s nasazením v pěších zónách a v domácnostech. Takové vozíčky by nemohoucího vyzvedly přímo u taxíku a samy odvezly třeba na úřad, na nákup apod. Jelikož v tomto případě neplatí tak přísné předpisy jako v běžné dopravě, možná by budeme mít podobné autonomní pomocníky dříve než robotické automobily.

Diskuze (10) Další článek: Nakupte poslední laciné cetky na Aliexpressu. Za deset měsíců už to tak jednoduché nebude

Témata článku: Technologie, Doprava, Autonomní vůz, Velká Británie, Létání, Terminalu, Palubní počítač, Terminál, British Airways, Křeslo, Aerolinky, Vozíček, Netradiční test, Las Vegas, Model, Heathrow, Břit40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti