Britské aerolinky testují autonomní kolečková křesla. Budou vás vozit po terminálu

Britské aerolinky se na svém webu pochlubily netradičním testem. Na newyorském letišti JFK testují plně autonomní elektrické vozíčky Whill. V průběhu následujících měsíců pak British Airways rozšíří svůj experiment i na londýnské Heathrow.

Firma Whill se světu poprvé představila na loňské CES v Las Vegas a dnes prodává hned dva modely: Skladný Whill Model Ci a robustní Whill Model A. Oba jsou vybavené stereokamerami a dalšími čidly, které ve spolupráci s palubním počítačem a mapou dovezou člověka třeba na stanovenou letištní bránu. Nechybí ruční ovládání přímo na vozíku, nebo pomocí mobilní aplikace.

Autonomní robotické kolečkové křeslo:

Autonomní kolečkové křeslo disponuje dojezdem 10-20 kilometrů při maximální rychlosti 8-9 km/h dle modelu. Palubní počítač má tedy dostatek času, aby analyzoval nejbližší okolí, vyhýbal se statickým překážkám a reagoval i na nahodilý pohyb okolních chodců. 

Samotný výrobce počítá i s nasazením v pěších zónách a v domácnostech. Takové vozíčky by nemohoucího vyzvedly přímo u taxíku a samy odvezly třeba na úřad, na nákup apod. Jelikož v tomto případě neplatí tak přísné předpisy jako v běžné dopravě, možná by budeme mít podobné autonomní pomocníky dříve než robotické automobily.

Diskuze (10) Další článek: Nakupte poslední laciné cetky na Aliexpressu. Za deset měsíců už to tak jednoduché nebude

Témata článku: Technologie, Doprava, Létání, Velká Británie, Autonomní vůz, Aerolinky, Model, Břit, Palubní počítač, Vozíček, Las Vegas, Terminál, Křeslo, Terminalu, British Airways, TES, Netradiční test, HeathrowKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2